https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DÜNYA SNOOKER ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Okunması Gerekenler

Oldukça dramatik bir son eleme turunun ardından verilen iki günlük ara sonrasında Dünya Snooker Şampiyonası, son şampiyon Ronnie O’Sullivan ile, Peter Ebdon’ı eleyerek turnuvaya katılmaya hak kazanan Finlilerin snooker’daki medar-ı iftiharı Robin Hull arasındaki açılış maçı ile başladı.
Bu sezona çok iyi başlayarak 4 turnuva kazanan Roket Ronnie maça da iyi başladı ve ilk seansı 7-2 önde kapattı. Tüm maçta dikkate değer olarak 2. frame’de Ronnie O’Sullivan’ın 124’lük bir break ile 0’a karşı kazanmasını gösterebiliriz. 2008’de sağlık sorunları nedeniyle snooker’a üç yıl ara vermek zorunda kalan Finli sporcu iki frame sonra bir century (tek ıstakada 100 ve üzerinde sayı) ile cevap vermeye çalıştıysa da, Roket daha fazlasına müsade etmedi. Toplamda da sadece 2 century yaşanan maçı Ronnie O’Sullivan 10-4 kazanarak bir sonraki tura devam etti.
Günün diğer maçlarında ise yalnız ilk seanslar tamamlandı. Stuart Bingham-Ken Doherty 5-4, Stephen Maguire-Ryan Day 3-6, Shaun Murphy-Jamie Cope 4-5 ile ikinci seansta devam edecek. Bunların yanı sıra ilk seansta favorilerden Xiao Guodong’a 4-1’lik üstünlük sağlayarak herkesi şaşırtan Ali Carter, seansın devamında gerçekten de çok kötü bir performans göstererek maçı 4-4’e getirdi. Bol snooker’lı, güvenli atışlı gergin ve sürekli gidip gelen bir frame sonrasında ise 4-1’den sonra vuruş hızı ile ilgili sürekli sıkıntı yaşayan Ali Carter seansı 5-4 önde kapatmayı başardı. Ancak performansını tekrar yükseltemezse ikinci seansta bu avantajın Xiao karşısında onu koruması mümkün değil gibi gözüküyor.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular