https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DÜNYA SNOOKER ŞAMPİYONASI 2.TUR DEVAM EDİYOR..

Okunması Gerekenler

Dünya Snooker Şampiyonası ikinci turu devam ediyor. İlk turda maçlar 19 frame üzerinden oynanıyordu ve 10’a ulaşan ikinci tura ilerliyordu. Çeyrek finale yükselmek içinse oyuncuların 25 frame’de 13’e ulaşmaları gerekiyor.
İlk seansı 5-3 geride kapatan Ronnie O’Sullivan dünkü seansta rakibiyle olan farkı kapatamadı ve günün sonunda Joe Perry 9-7 ile son seansa avantajını koruyarak gitmeyi başardı. Son şampiyon Ronnie O’Sullivan’ın bu turda elenmesi halinde Ding Junhui’den sonra bir hayalkırıklığı daha yaşanacak ve turnuvaya bir favori daha veda edecek. Bu durumda zaten en güçlü aday olan Avustralyalı Neil Robertson’ın zaten yüksek olan şampiyonluk ihtimali de oldukça artacak.
snokAlan McManus-Ken Doherty karşılaşmasında ise kısa bir seans yaşandı. Genellikle 8-8-9 olarak planlanan seansların aksine bu maçın ilk seansı sadece 7 frame’de kaldı ve bu kısımda Ken Doherty karşısında bir de 107’lik century çıkartan Alan McManus seansı 4-3 önde kapattı. Seans yarın TSİ 12:00’de devam edecek.
İlk seansta olduğu gibi son derece zevkli ve çekişmeli geçen Mark Selby-Allister Carter maçında turnuvanın ilk çeyrek finalisti de belli oldu. İlk seansın aksine maçın devamında çoğu 70 sayıyı geçmeyen frame’ler yaşandı. Skor olarak kısır ancak oyun olarak çok doyurucu bu maçta Mark Selby rakibini 13-9’luk skorla turnuva dışına itti.
snooker12Barry Hawkins-Ricky Walden maçında ise iki seans tamamlandı. Bu maçta seyirciler ikisi de Walden’dan olmak üzere 109 ve 112’lik century’ler de izleme fırsatı buldu. İkinci seans sonunda Walden 9-7’lik avantajla bugün TSİ 16:30’da başlayacak olan son seansa çeyrek finale bir adım daha yakın olarak çıkacak.
Yarın TSİ 21:00’de başlayacak diğer maçlar ise Michael Wasley-Dominic Dale ilk seansı ve Alan McManus-Ken Doherty karşılaşmasının ikinci seansı.

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular