https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DREAM TEAM ”RÜYA TAKIM”, 1992’DEN 2015’E..

Okunması Gerekenler

Ne zaman çok güçlü bir kadro kurulsa herkes Dream Team yani Rüya Takım tabirini kullanır ama bu patent bundan 23 sene öncesine ve 1992 Barcelona Olimpiyatlarında destan yazan Amerikan Milli Takımına ait..

Peki 11’i zamanın dünya yıldızı, 12’yi tamamlayan son oyuncusu da o zamanlar sadece kolej kariyerli bu kadro şimdi nerelerde ve neler yapıyor ??

***MICHAEL JORDAN

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük basketbolcusu olarak Kabul edilen Majesteleri, şu sıralar Charlotte Hornets’in sahibi. Ayrıca isminin bir marka olması nedeniyle hiç bir şey yapmasa bile her yıl isim hakları sayesinde milyon dolarlar kazanmaya devam ediyor.

***LARRY BIRD

Larry Bird oyuncuyken tam bir Celtics efsanesi idi ama doğum yeri itibariyle aslında bir Indiana efsanesi de denebilir. Belki hiç Pacers forması giymedi ancak emekli olduktan sonra burada koçluk yaptı. 2003 yılında ise yönetim kademesine geçti ve hala Pacers’ın Basketbol Operasyonları Başkanlığı yapıyor.

***MAGIC JOHNSON

Magic Johnson, Rüya Takım’a katıldığında HIV + olması nedeniyle ligde yer almıyordu. Ancak ona iade-i itibar Rüya Takım’a çağrılarak yapıldı.

Magic, iş hayatına atılan NBA oyuncuları içerisinde oyuncu denebilir. Kendi adını verdiği şirket oldukça karlı işlere imza atıyor ve Johnson’un da içinde bulunduğu investment grubu, 2012’de şehrin MLB beyzbol takımlarından olan Los Angeles Dodgers’i 2 Milyar dolara satın almıştı. Geçen sene de WNBA takımlarından LA Sparks’i şirket bünyesine kattılar.

***CHARLES BARKLEY

Barkley renkli bir oyuncuydu ve hala da aynı renkli yaşamına devam ediyor. Şu sıralar kendisi gibi renkli başka bir sima Shaquille O’neal ile beraber TNT kanalında NBA programı (Inside the NBA) yapıyor.

***PATRICK EWING

11 kez All-Star olan ama kariyeri boyunca şampiyonluk yaşamayan efsane pivot Patrick Ewing Michael Jordan’ın Charlotte Hornets’inda, asistan koçluk görevinde..

***DAVID ROBINSON

Amiral lakaplı efsabe pivot bir Spurs efsanesi ve Tim Duncan ile beraber ikiz Kuleleri oluşturarak Spurs tarihinin ilk şampiyonluğunu getiren oyunculardan..

Basketbolu bıraktıktan sonra özellikle yaptığı yardımlarla, açtığı kar gütmeyen basketbol okullarıyla anıldı. Şu sıralar Robinson’ın da kar gütmeyen işlerine devam ederken bir yandan da yeni bir işe atılmayı planladığı söyleniyor.

***JOHN STOCKTON

Efsabe oyun kurucu Stockton su sıralar eşi ve çocuklarıyla Washington’da sakin bir hayat sürüyor. Sporculuk hayatında da sansasyondan uzak yaşam tarzı ve düzgün aile yapısı ile örnek sporculardan biri olan asist imparatoru, arada sırada rol aldığı reklam filmlerini saymazsak, yine ışıklardan uzak kendi kayatına devam ediyor.

***KARL MALONE

Postacı lakaplı Malone, Stockton ile müthiş bir ikili olsa da şampiyonluğa bir türlü ulaşamadı. Hatta 18 senelik Utah kariyeri sonrası Lakers’e gitmiş ama yüzüğü yine takmayı başaramadan basketbolu bırakmak zorunda kalmıştı.

Malone da şu sıralar görece sakin bir hayat sürüyor. Hızlı tüketim sektöründe yer alan bir iki zincir mağazanın Lousiana şubelerinin yönetimi yapan Malone, bunun dışında spot ışıklarından uzakta duruyor.

***CLYDE DREXLER

Drexler bir dönem NCAA’de koçluk kariyeri kovalasa da bundan pek mutlu olmadı ve erken vazgeçti. Sonrasında ise çok fazla spot ışıklarının altına çıkmadı. Tüm zamanların en iyi şutör, oyun kurucularından biri olarak gösterilen efsane, şu sıralar, kendi ismini verdiği şirketiyle iş hayatına atılmış durumda..

***SCOTTIE PIPPEN

Michael Jordan ile beraber efsane Bulls’tan Rüya Takım’a katılan iki oyuncudan birisi. 11 senesini geçirip 6 şampiyonluk kazandığı takımından kopamadı ve şu sıralar hala Bulls başkanı Michael Reinsdorf’un danışmanlığını yapıyor.

***CHRIS MULLIN

Diğer oyunculardan farkı Olimpiyat Altınını 1984 Los Angeles Olimpiyatlarında da kazanmış 3 isimden biri olan ( MJ ve Ewing), kadronun keskin şutörü olan forvet, ESPN’de analizci olarak çalışıyor.

***CHRISTIAN LAETTNER

Takımın o zamanlar NBA görmemiş tek kolejlisi olan olan Florida’da yaşıyor ve balıkçılık yapıyor. Latttner’in ayrıca Major League Soccer ‘MLS’ takımlarından D.C United’in da hissedarlarından biri…

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular