https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KOSOVA’DA DOSTLUK KAZANDI

Okunması Gerekenler

 Liglerin sona ermesiyle hazırlık kampına başlayan ve kamp kapsamında ilk hazırlık mücadelesini Kosova ile oynayan Türkiye, mücadeleyi 6-1 kazandı. Mücadelenin öncesinde ve sonrasında sergilenen dostluk görüntüleri görülmeye değerdi.

Mücadeleye A Milliler  golle başladı.

2. dakikada Mustafa Pektemek’in pasıyla kaleciyle karşı karşıya kalan Ahmet İlhan Türkiye’yi 1-0 öne geçirdi. 34’te Bilal’in harika golüyle farkı 2’ye çıkardı. Bu golden 1 dakika sonra Kosova adına sahneye çıkan Albert Bunjaku Kosova Milli Takımı tarihinin ilk golünü kaydetti ve farkı 1’e indirdi. İlk yarıda başka gol olmayınca devreye 2-1 Türkiye önde girdi.

İkinci yarıya da golle başlayan Türkiye, Olcay’ın 50. dakikada attığı harika golle farkı 2’ye çıkardı. 55.dakikada da  Mustafa Pektemek skoru 4-1’e getirdi.

Rahat bir oyun sergileyen Milliler, 71’de Mustafa Pektemek’in ayağından bir gol daha bularak farkı 4’e çıkardı. Mücadelede son gol 87’de Alper Potuk  ile penaltıdan geldi ve Türkiye Kosova’yı 6-1 mağlup ederek kampa iyi bir başlangıç yaptı.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular