https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DEVEYE DİKEN !!

Okunması Gerekenler

bruno-10İlk kez bulunduğunuz bir yerde, o yerin sakinleri hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, etrafta görmüş olduğunuz sokak hayvanlarının yanlarına sokulmaya çalışın veya onları yanınıza çağırın, sizden kaçmıyorlarsa bilin ki; orada iyi insanlar var.. Kaçıyorlarsa her türlü işkillenebilirsiniz. Hayvanlara kötü davranan insandan her şey beklenir, hararetle sevip, tecavüz etmek de dahil!.

Bir futbol ülkesinde lig liderinin maçını bir kaç hafta arayla aynı hakem yönetiyorsa, hemen her maçta lig lideri lehine hakem hataları yapılıyorsa, ucuz penaltılar veriliyorsa ve o ligin lideri Avrupa turnuvasında bir araba dolusu gol yiyip madara oluyorsa bilin ki; o ülkenin futbol federasyonunda kötü insanlar var, sadece federasyonda değil; ülkenin neredeyse her biriminde de kötü insanlar var, kaçabiliyorsanız o ülkeden kaçıp gidin hatta deyimin en vurgulu ifadesiyle s*ktir olup gidin, terk edin o memleketi. Yaşanmaz.

sow-1414Bu diyardan gitmek mümkün değilse de, deveyi gütmek lazım. Hayatı boyunca politik olmayı başaramamış bir kişi olarak yazıyorum açık açık; ben bu diyardan gitmeyi tercih ettim. Sattım, savdım gittim yerleştim bir 5. dünya ülkesine, dönerci olmayı tercih ettim. Hiç bilmediğim bir iş, her Türk dönerci doğarmış en azından onu öğrendim. Aslında kalıp mücadeleye devam etmek lazım. Bu doğru olanıydı.. Sen Bruno isen kaçarsın, Fenerbahçeysen kaçma lüksün yok. Mücadeleye devam.

Bu iş öyle bir hal almış ki; hayatımda ilk kez bir MHK Başkanının tartışmalı pozisyon değerlendirdiğine şahit oldum.. Buna açıkça ört bas denir, terzilik yapıyor yani.. Minareye kılıf dikecek güya.. Neymiş efendim; “Sow’un pozisyonunda faulü çalmayan hakemin kokartını yırtıp atarmış”. Kokmuş kokartı yırtsan ne yazar.. Bugüne dek bu sene yaşanan 1001 hakem hatasında devekuşu misali kafasını kuma gömen Namoğlu neyin ya da kimin eyyamcılığını yapıyor ben anlamadım.. Bu arada %100 penaltı pozisyonları da buhar oldu.. O konu hakkında tabii ki çıt yok!.

Musluğun başındaki, etik değerleri tavan yapmış Namoğlu efendiye soralım o zaman; Rize maçında yine aynı hakem Cüneyt Çakır, aynı pozisyon ceza sahası içinde FB lehine olunca penaltı çalmadığında da kokartını yırtmak geçti mi aklınızdan?

fb-gs-100Ya da Galatasaray maçında Sow’un bir başka jeneriklik rövaşata golünde o maçın hakemi Bülent Yıldırımın’kini mesela? Ki TV’lerin hiçbirinde “fanatik GS’lılar ve o zamanki td Fatih Terim de dahil” o pozisyon faul diyen çıkmamıştı, aynı Antalya maçında gol verilse, kimsenin bugün değildiyi tartışmayacağı gibi..

Hemen sonrasında da baktı tepki geldi, tornistan! Ben öyle demek istemedim, sadece pozisyon faul diye düşünüyorum sözleriyle alışıgeldik geri vitesler…

Metan gazı kokuyor Türk futbolu, burcu-burcu. Bu gazın kokusunu hissetmeyenler bilin ki; parayla besleniyor, bilin ki; dinleri imanları da para. Bu gazın kokusunu ancak ve ancak para kokusu bastırır. Metan kokusu tiner kokusuna karışmış dostlar. Parayla cezalandırın bunları. Döve döve güdün deveyi, parayla dövün. Üç büyüklerin en küçüğünü ve en az medyatik olanını şampiyon yapmak için bu kadar uğraş veriyorlarsa; yapsınlar ama paralarından da olsunlar. Bunları parayla terbiye edelim dedim ama parayla terbiye edeceğiz diye de kendi takımımıza da zarar vermeyelim.

İptal edelim abonelikleri gitsin, her hafta stadı fulleyelim. Bak nasıl da tersine dönüyor rüzgar? Bu sene de şampiyon olmasak olur, gönül vermedik ki bu renklere şampiyonluklar için? Seni kimse benden daha sevemez diyenlere benden ve Fenerbahçe’den bahset ey dost. Varlığım Fenerbahçe varlığına armağan olsun. Ben şampiyonluktan ümidimi kesmedim.

Unutmayın dostlar, deveye diken lazım…..! Anlamışsınızdır ne demek istediğimi…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Mail: bruno.monte@abcspor.com

Twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular