https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DEPLASMANLAR İMKANSIZ!

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANTek boş koltuk olmayan bir ortamda başladı maç ve hakemler de bunun farkında idi. Fener bütün hücumları Luka Zoric üzerinden yaparken, ilk 5 dakikaki 5 sayısının tamamı bu oyuncudan geldi. Fakat ne var ki biri çok kolay çalınan 2 hücum faul tam adamdan fayda bulacakken kenara almak zorunda kaldı ZOC.
Baby face Zoran 7. Dakikada 10 sayıya ulaşıp skoru da 15-7 yapınca Profesör ilk molasını çok erken almak zorunda kaldı. Moladan 6-0 la dönen Fener,  çeyreğin de 15-13 bitmesini sağladı.
2. Çeyrek Ender ve Melih Mahmutoglu’nun düellosu ile başladı,  kenardan gelen 2 oyuncu sazı eline fena alınca,  hatta biraz da Melih yeni solo single denemesine kalkınca 13. Dakikada durum 22-22 ve Melih de 11 sayıya ulaşınca Ergin Ataman ‘mola’ dedi. 2. Çeyrekte ev sahibi faulleri kolay çalındı. Bu arada bir iki kelime Linas Kleiza hakkında yazmam lazım bu çocuk Fenerlisine, Cim bomlusuna, hatta hakemine bile o kadar antipatik geliyor ki hakem 20 saniye içinde ikisine anlam veremediğim 3 faul çaldılar adama, zaten kolunu kaldıracak derman kalmamış arkadaş hemen kementi yedi.. Ama bir adam, üstelik de Avrupa’da en çok kazanan adam, bu kadar mı kötü çıkar!
Neyse, Cenk Akyol 17′ de 31-24 yapınca Obra bi mola daha aldı. Moladan bu kez 8-0 dönen Fener 32-31 öne geçti. Burda da Bjelica devreye girdi.Devre Cim Bom’un 36-34 lehine kapandı.
2. Yarı,  ilk yarı adı geçmeyen Akkaş Manuchar’ın Uyanışı ile başladı. 3 dakikada fark 10 oldu 45-35. Gene mola , gene Obradovic’in sihirli sözcükleri ile ve Bogdanovic’in ve Bjelica’ nin mancınıkları ile Fener son kez 51-52 öne geçti. Periyod Bonsu’nun çemberin dayanıklılık testi ile 55-55 bitti.
Iki takım adına olumsuzluklar Galatasaray LH felaket faul atış yüzdesi,  Fenerbahçe Ülker’in top kayıpları idi.
Son çeyrek 9-2 başladı ev sahibi lehine. 38’de ise Cenk’in 5de4 üçlük yüzdesi farkı tekrar 10 sayı, durumu da 70-60 yaptı.Son molasından da 4-0 dönen ve acaba çevirir miyiz diyen Fener’e bu kez 1.30 kala Ergin Ataman’ın  2. Yarı aldığı tek mola ‘Dur’ dedi ve maç 73-64 bitti.
Ev sahibi takımda Arroyo nadasa bırakılırken, Ender Arslan organizasyonu iyi yonetti, Cenk Akyol’u çok iyi buldum.Ergin Ataman herkese Arroyo olmadan da maç kazanabilecegini gösterdi. Baby Face Zoran takımın en skoreri olmasına rağmen sadece ‘fena değildi’, Pops biraz hareketlendi sanki..
Konuk Kanarya’da Melih süper oynadı, O’na sadece Bogdanovic ve Bjelica ayak uydurdu, fakat Kleiza takımı nasıl aşağı çekerim diye uğraşınca, zaten zor bir ortamda oynanan maçta hakemler de Fener’e faulleri biraz kolay çalınca , hiç şansı kalmadı konuk takımın.
Özellikle ikinci yarı , Cim bom müthiş savunma yaptı ve maçı çok da zorlanmadan kazandı. Tekrar ediyorum Çooook extra bir şey olmazsa iki takım için de deplasmanlar imkansız!  Ya da bi rica edin Lamonica’ya gelsin o yönetsin final serisini, ha o zaman ne mi olur. Deplasman takımının mac kazanma ihtimali yüzde 20 olur. Çünkü iki takım da bence çok denk ve farkı seyirci belirliyor. Biraz da hakem, zaten onu da seyirci belirliyor!

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular