https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BOKSUN KRALI, YENİ ŞAMPİYON DEONTAY WILDER!

Okunması Gerekenler

Dünya Ağır Siklet Boks şampiyonu DEONTAY WILDER oldu. Son şampiyon BERMANE STIVERNE’i sayıyla yenen Wilder, 2006’dan bu yana ağır sıklette dünya şampiyonu ünvanını kazanan ilk Birleşik Amerikalı boksör oldu.

Las Vegas’ta 8,454 seyirci önünde MGM Grand Garden Arena’da büyük heyecana sahne olan ünvan maçında, daha önceki 32 maçını nakavtla kazanan Wilder, Stiverne’i sayıyla mağlup ederek yenilmezlik serisini 33 maça çıkardı. Wilder bu zaferle Hasim Rahman’ın 2006 yılında elde ettiği şampiyonluğun ardından, ağır siklette dünya şampiyonu unvanını kazanan ilk Birleşik Amerikalı boksör oldu.

“Ağır siklete yeniden heyecan katmak istiyorum” diyen Wilder, böyle bir başarı elde ettiği için çok heyecanlı olduğunu belirtti.

VITALI KLICKO’nun 2013 yılında emekli olmasının ardından şampiyonluğu elde eden Bermane Stiverne ise ünvanını kaybettiği için üzgün olduğunu söyledi.

Bu arada bu sonuç, Kanadalı boksörün profosyonel kariyerindeki 26 maçta ikinci yenilgisi..

ABCSPOR

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular