https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DEMEK Kİ NEYMİŞ…

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCDEMEK Kİ NEYMİŞ…

Ne yapacağına bir türlü karar veremeyen İSTANBUL havası, siyasette ortalık yangın yeri, dolar rekor tazeliyor USAIN BOLT gibi ve TELLİOĞULLARI dün MANCHESTER’ı yenmiş. Böyle bir zeminde karşımızda medyanın bilinçaltını zorlayan, deyim yerindeyse yeni LEICSTER CITY, MEDİPOL BAŞAKŞEHİR.

gs-basak-3Hafta başı YASİN’e kesilen ceza sonucu bize yine ters köşe.PODOLSKİ beklerken sağda SİNAN GÜMÜŞ. Belli ki ADANA maçında takmış kafayı Riekerink. Chedjou da Hakan’la nöbet değişiminde.

Ama..her ne kadar biraz maç eksiği de olsa yerli İBRA Mehmet Battal’la boğuşmak için 4 milyon euroluk transfer ve ulusal ligin havadan en iyisi SERDAR AZİZ tercih edilebilirdi. Buna da maç içinde şahit olduk, atılan her topu indirdi BATTAL. Maç bir başladı, trafikte kalıp maçın ilk 20 dakikasını kaçıran fazla birseyde kaçırmadı aslında. Bir türlü organize olamayan ve basamayan G.SARAY. Mum, fener, çakmak kısacası her şeyle aradık cezalı TOLGA’yı. Neyse her şeye rağmen WESLEY & SİNAN imzalı gol,2 0 bin aslan dört köşe:1-0.

gs-basak-4Cılız ve saman alevi oyuna rağmen golü bulmamıza rağmen, bir kenar orta, SABRİ ile pozitif ayrımcılığa aykırı BATTAL’dan bazuka kafa 1-1. Ne acı ki beklenen iştah yok bizde, devrenin son anında, maç içinde en olumlu hareketini yapan BRUMA, EREN’e al at diyor ama ayaklar dolanıyor. 2.yarı yine şablon bir oyun BASAKŞEHİR’den, bir yan top, eski G.SARAY’lı YALÇIN’dan ARENA’yı donduran şok gol;1-2., RIEKERINK artık hamleyi yapar derken, 71 e kadar bekledi.Hocaya şunu sormak lazım,bu takım 70 dakika tıkır tıkır işledi de bizmi göremedik, 78’de de PODOLSKI hamlesi. VE SON 10 dakikayı da gördük beraber, top oynayıp vites yükselen 10 dakikayı.

gs-basak-2Hiç kıvırmadan direkt söyleyelim “RIEKERINK in bu hep geciken hamleleri maalesef çok can yakıyor” ve maalesef daha da yakar!. Abdullah Avcı’nın 7 eski G.SARAY’lı ve 3 eski FENERLİ’den yarattığı takım maçı aldı götürdü. Bizlerden de çok ama çok şey götürerek!

Futbolunun son yılında bile antipati şampiyonu EMRE ise tahminim maçı “saniyede 10 küfür ve protesto ile” tamamladı. G.SARAY için lig aslında yeniden başlıyor, çünkü imdada yetişen bu milli maç arası olmasa, KADIKÖY’de bu istim üstündeki haliyle FENERBAHÇE serisini 18’e kesin çıkarırdı.

DEMEK Kİ NEYMİŞ? İç sahanda boş kaleye golü atamazsan, son 10 dakikaya kadar maça erken müdahele etmez, kenarda izlersen; 2/2 yenililirmiş! Bu son küpe kulağa takılan BAY RIEKERINK.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular