DEĞİŞEN NE?

Sergen Yalçın’nın hafta içinde bana göre abartılı imza töreni sonrası, bu maçta takım nasıl oynayacak soruları kafalardaydı maçtan önce.

Oyunun başında da fena başlamadı takım. Press yapması, ve her şeyden önce bir silkelenmiş görüntüsü, izleyenlere umut aşılamaya başlamıştı.

Ardından gelen, belki de sezonun en güzel organizasyonel golü, herkesi şöyle bir keyiflendirdi.

Ama ilerleyen dakikalarda hastalıklar nüksetmeye başladı. Sol kanadın muhteşem oyuncusu Caner’in, bulunduğu bölgeyi koridordan, otobana çevirdiğini izledik. OGS koysan kredi kalmazdı. Gelen giden tüm ataklar, tüm tehlikeler ve gol Caner efendinin kulvarından geldi. Öbür kanattaki Gökhan’dan utanır insan. Çok laf ederim de, hakarete girebilir, o yüzden duruyorum. Hiç ama hiç haz etmiyorum. Neden bütün kornerleri hala bu adama kullandırır tüm hocalar? Randıman alabildiğimiz herhangi bir pozisyon mu var ki? Tüm kornerleri berbat. Geriye koşamaz, pozisyon yapamaz, yokluktan 2-3 asist yaptı diye ilk 11 de olması çok acı.

Kalede de kolsuz Karius da eklenince, gol geldi ve herkesi gene bir panik kapladı. Umar azıcık becerikli olsa, kısa sürede üçlemişlerdi. Karius’un top tutacağı yok da, balı tuttu da daha fazla gol yemeden bitti maç.

Sahanın belki de tek iyisi Gökhan’ın mucize golü ile olmayacak bir üç puanı aldı Beşiktaş. Maçın sonunu bir anadolu takımı gibi, kapanarak, zamana oynayarak geçiştimek çok acı vericiydi. Sergen de en az bizim kadar acı çekmiştir eminim.

Taraftar gazıyla, yönetimi de, hocayı da değiştirdik. Artık söz geçirmezsin. Kendini iyice patron sanacak bu çoğu cahil olan güruh. Türkiye malesef böyle. Fenerbahçe Yanal’ı, Galatasaray da Tudor’u böyle getirmediler mi? Sorsan üçü de Türkiye’nin en özel klübü kendi klübü sanır. Kendi şirketlerini böyle yönetmeyecek adamlar, klüpleri rezil biçimde yönetiyorlar. İnanılır gibi değil.

Kendimce bu sene Sergen’den tek beklentim, gençlerden 1-2 tane adam bulması, ve Ljajiç’i parlatıp satılacak hale getirmesi. Son saniye transferi hiç bir takımda dikiş tutturamaz Boateng ‘den de zerre beklentim yok. Gene taraftar gazı alınacak bir transfer. 15 yaşımdaki oğlum, tıpkı Avcı’nın gitmesine sevindiği gibi, Boateng ile dünyaların değişeceğini sanıyor. Hadi o daha 15 yaşında ve heyecanlı tecrübesiz. Peki yönetimler? Taraftar grupları?

Ülkenin hiçbir tarafında ümidim yok ki, buradan olsun. Memleketin aynası Süpper(!) ligi izlemeye devam edin.

mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com

twitter: @cyuzak