https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DALLAS MAVERICKS OFF-SEASON HAMLELER VE 2015/16 KADROSU..

Okunması Gerekenler

Yazın en hareketli takımları arasında yer alan Dallas Mavericks transfer sezonuna önce patlatıp, sonrasında ise elinde patlayan DEANDRE JORDAN hamlesi ile girdi.

Clippers’ın başarılı pivotuyla anlaşmayı başaran ama imza günü U-dönüşü yapmasına engel olamayan Mavericks yetkilileri, apar topar ZAZA PACHULIA’yı aldılar ama iki uzun arasındaki dağlar kadar kalite farkı da hepimizin malumu..

Nasılsa DeAndre geldi diye bırakılan TYSON CHANDLER da bir başka baş ağrıtan konu.

DeronDallasSonraki hamle, Nets’in serbest bıraktığı DERON WILLIAMS oldu.

Aslında ilk resmi hamleleri WESLEY MATTHEWS idi. Sonrasında gelen Williams ile, Rondo-Ellis ikilisinde bulamadıkları ten uyumunu yakalayabilecekler mi hep beraber göreceğiz! Bu iki oyuncunun senelik maliyetinin $37M olduğunu ve kadro içindeki en çok kazanan iki isim oldukları da belirtmiş olalım.

Bu arada geçen sezon da kadroda bulunan J.J BAREA ve DEVAN HARRIS guard rotasyonunu tamamlayacak oyuncular..

Avrupa Kıtası tarihinin en önemli 3-4 basketbolcusundan biri olan ama emekliliğe ramak kalmış, 37 yaşındaki DIRK NOWITZKI’den de takımı tek başına götürmesini beklemek hayalcilik olur.

Bu kadrodaki $15M + senelik kontrata sahip 3 oyuncudan biri olan CHANDLER PARSONS ise 2-3 sene öncesinde büyük bir yıldız olabilir diye düşünülürken, beklentilerin yanından bile geçemedi ve bu sezon da benzeri bir performans göstereceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

Richard Jefferson, Charlie Villauneva, John Jenkins ve Jeremy Evans gibi kapasitesi belli oyunculardan da alabilecekleri maksimum verim oranı hepimizin malumu..

DALLAS 1Her sezona şampiyonluk parolası ile giriyorlar ama bu kadroya 1 hatta 2 çok çok önemli yıldız takviyesi gelmezse, değil 2011’deki peri masalının bir tekrarını sağlamak, sezonu play-off bile göremeden kapatabilirler!.

Geçen sezonla kıyaslarsak; sayı-asist-ribaunt-blok-top çalma gibi basketbolun temel alfabesi olan 5 istatistiğin 4’ünde sezon lideri olan 3 isim ‘ Ellis-Chandler-Aminu’ kadroda yok. Ayrıca Rondo gitti, Amare Stoudemire gitti. Bu arada R.J. için Cavaliers ile anlaştığı söyleniyor ve gemiyi o da terkedebilir.

Sil baştan takım kurdular da denemez, çünkü çok fazla transfer de yapmadılar. Geçen sezonki Mavericks’in bu sezondan çok daha güçlü bir kadro olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak zayıf doğuda olsalar bu fikrim değişebilirdi ama batıda güçlü takım sayısı çok fazla ve önlerinde geçmeleri gereken çok duvar olacak.

Maçlar sahada kazanılır ve kağıt üstünde çizilen birçok senaryonun çöpe gittiği zamanlar olmuştur ama geçen sezonu 50 galibiyetle bitiren Dallas, yukarıda belirttiğimiz 2 nokta vuruşu hamle yapmadığı takdirde, batıda sezonu en iyi ihtimal 9-11 arasında bir yerde bitirecektir.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular