https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CÜNEYTİN CİĞERLERİ

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENKlasik bir Bjk derbisi seyrettik.. Daha doğru ifade ile, son yıllarda Beşiktaş’ın oynadığı derbilerdeki hakem eliyle ezilen ile ezen tarafın mücadelesi oldu dün akşam..Bu maçın aslında yorumu olur..

bjk gs 4Dersiniz ki; ilk yarıda, rüzgara karşı oynayan Gs topu ayağında tuttu ama üretemedi diğer taraftan ise Beşiktaş rakibinine göre bariz fizik üstünlüğünün yardımıyla da kaptığı topları kontradan kaleye sokmaya çalıştılar.. İkinci yarı ise oyuna çok hakim başlayan Beşiktaş gereksiz yediği golde geriye düştü ama gol yada goller atacağı sinyalini veriyordu. Fakat bu yorumların hepsi boş bana göre..Çünkü bu hava ve saha şartlarında bir takım eksik kalınca o maçın gazı kaçıyor.. Hele de bu iki büyük takımın maçı ise..

Çok net söylemeliyim ki Türk futbolunda bir  Cüneyt Çakır belası vardır.. Hatta bu bela babadan oğula geçmektedir..Babası Serdar Çakır’ın bıraktığı yerden devam ediyor.. Kırmızı kart pozisyonunda birbirine benzer hareket yapan oyunculardan ve hiçbir kart gerektirmeyen bir durumdan kırmızı kart çıkartıp assolisten sonra sahneye atlayan dansöz kıvamına getirdi kendisini… Çakır’ın adam atmadığı Beşiktaş maçını hatırlamıyorum..Biraz insaf be adam !!

bjk gs kirmizi 2Ciğerlerindeki havanın bile onun bünyesinde durmayı reddedip kaçan bir zat, inanılmaz bir şişirme operasyonu ile Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi hakemi diye lanse ediliyor. Onu değil ama o havayı tekrar ciğerlerine yerleştirip onu maç yönetebilme kıvamına getiren doktorları Allaha havale ediyorum..Biraz eksik koyaydınız da o da bizim gibi yazı falan yazsaydı..

Beşiktaş yönetimi eserleri ile gurur duyuyordur umarım.. Bu günleri görenler sezonun başında adam gibi bir stadyum bulun bizi bu Olimpiyat stadına mahkum etmeyin diye bas bas bağırdı..Onlar ne yaptı ? Gerek ilişki kurma karizmasının yoksunluğu gerek hasılat peşinde koşma hevesi bu duruma soktu Karakartalları..Açık ara ile liderlik elde edilecek iken şuanda hiçbir avantajın yok diğerlerine göre..Sormak lazım bu hafta Başakşehir maçını nerede oynadı? Ya da Başakşehir’in iki gün sonra maçı mı var? Neymiş ? Herşey Sosayı 1 Milyon eksik almakla olmuyormuş..

Bir söz de Bilic’e.. 10 kişi kalmışsın baskı kurmuş ve yorulmuşsun.. Maçı son 15 dakikaya 1-0 getirebilmişsin.. İsmail nedir ? Kerim nedir? Alacaksan bir adam tek isim var o da Atınç.. Zaten adamların koşamıyor bari sok uzun adamını şişirsinler kafasına, indirebildiği topları da Cenk ile tamamlamaya çalış..Bu tip kıvraklıkları göster artık bize..

bjk gs 2Son olarak,  Beşiktaş futbol takımının Gökhan Töre’nin sırtından inmesi lazım.. Real Madrid’in Ronaldo’ya olan ihtiyacından daha fazla ihtiyaç yaratmaya başladı.. Artık sağbek , stoperden geçtim Beşiktaş bir tane daha yaratıcı oyuncu bulmalı.. Yoksa bu Töre yakında bir tarafını sakatlar..

Evet  ilk yarı bitti.. Sanki hiç oynanmamış gibi nerdeyse herkes aynı puanda.. İkinci yarı medyanın ve endüstriyel futbolun yıldızlar savaşını mı yoksa emeğin yıldızlarını mı seyredeceğiz merak ediyorum.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular