https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CRUZ AZUL 17 SENELİK LANETİ KIRABİLECEK Mİ?

Okunması Gerekenler

BURAK BELGENCONCACAF Şampiyonlar Ligi Finali ilk ayağında iki Meksika takımının mücadelesindeki  karşılaşmadan gol sesi çıkmadı.

TALAVERA

 

Erken bir gol gelmezse çok kısır bir maç bekliyorduk ve de aynen öyle oldu. Yine de özellikle son dakikalarda Toluca kalecisi  Alfredo Talavera’nın kısa mesafelerden gelen şutlardaki başarılı kurtarışları maçın golsüz bitmesini sağladı diyebiliriz.
Kalecileri CORONA’nın yarı final maçında gördüğü kırmızı karttan dolayı aldığı ceza nedeniyle olmaması, zaten yapı olarak rakibe basan değil, üzerine gelen takımlara karşı hızlı hücumlarla gol arayan ev sahibi ekibin daha temkinli oynamasına yol açtı.
velaRövanş maçında aynı senaryo olmayacaktır! Toluca’nın sahasındaki maçta erken bir gol yemezlerse  daha net pozisyonlar bulabilirler ama Toluca’da yeni Oscar Cordoza Paraguaylı Pablo Velasquez gibi uzun boylu santrafrlarıyla  ceza sahası çevresine maçı yığdıklarında çok tehlikeli bir takım görünümündeler.
Maçın rövanşı 23 Nisan gecesi yani T.S.İ  24’ünde sabaha karşı oynanacak.
Bakalım CONCACAF kupalarının en güçlü ülkesi Meksika’nın, bu kupayı yine aynı ülkeden CLUB AMERİCA  ile birlikte 5 kezle en çok kupa kaldıran takımı CRUZ AZUL, rövanş maçında şampiyonluğu kazanabilecek mi yoksa deplasmandan gol yemeden dönmeyi başararak rövanş için az da olsa bir avantaj yakalayan TOLUCA bu firsatı değerlendirebilecek mi?
Özellikle, ülkenin 3 büyüklerinden biri olmasına rağmen 1997 yılından beri üzerlerinden 1001 türlü aksiklikler eksik olmayan ve ülke genelinde ‘CRUZ AZUL LANETİ’ olarak isim bile yapmış bu final basiretsizliğinin devam edip etmeyeceği, sadece Meksika’da değil tüm Kuzey Amerika ülkelerinde merakla bekleniyor!
Bilmeyenlere hatırlatalım bu geçen 17 sene zarfında tam 5 Lig, 2 Concacaf ve 1 Libertadores finali oynadılar. Çoğunda kamera şakası gibi son dakika golleriyle kupaya veda ederken lanete olan ilgi her geçen sene bir kat daha arttı!.

burak.belgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular