https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇOK ZOR

Okunması Gerekenler

Maç öyle bir başladı ki, tam bir kördöğüşü. Sürekli duran bir oyun. Zaten berbat zemin yüzünden tempo yapmak mümkün değil. Bir de üstüne en yapılmayacak şeyi yaptık ve erken yediğimiz bir golle geri düştük. Dolayısıyla çok zor bir durumda kaldık. İşimiz hiç kolay gözükmüyordu ilk devre oynanırken.

Bunda Nuri Şahin’in akıllı taktiği de rol oynadı. Üçlüye dönerken sağ ve sol stoperde ideal yerlerini bulan Veysel ve Cemali pozisyon vermediler bize. Ortada da Ömer Toprak organizatör olarak daha verimliydi. Kanat bekleri Bünyamin ve Güray gidip gelen oyuncular, merkez orta saha da üçlenince orada da üstünlük sağlayamadık. Burada sayısal üstunlüğümüz olan yer kanatlardı ama hiç üretken olamadık o bölgede. Rossi de Lincoln de pek etkili olamadılar.

Direkten dönen toplarımız da olsa ilk devreyi neredeyse pek bir şey yapmadan boşa geçirdik. Zora giren maçı çevirmek için hareketlenmemiz gerekiyordu biz de tam bunu yaparak başladık ikinci yarıya. King ile hemen golü bulabilirdik, zemin yüzünden topu süremedi. Sonra bir fırsatçılık golü bir de penaltı ile Batshuayi işi bitirdi. Arkasından 3.golü atacak pozisyonlar bulduk. Kah beceriksizlik, kah kalecinin şansı derken, bir de hakemin neden olduğu belli olmayan gol iptaline takıldık. Bir türlü rahatlayamadık.
Sonra da Antalya’nın ofsayta takılan golü geldi.

Ben sabah 6 saatlik rötarla Antalya’ya geldiğim için bir de uçak kaçırma kabusu yaşamamak adına 90.dakikada çıktım maçtan. Dolayısıyla Fernando’nun sayılmayan golünü cepten görebildim. Top atıldığında Antalya’lı bir oyuncu ofsayt ama pasif olarak ta değerlendirilebilirdi. Bizim oyuncunun müdahelesini etkiliyor diye düşündüler muhtemelen. O yüzden iptal ettiler.

Sonuçta çok zor şartlarda, kötü zemin, sert rakip , çok duran oyun ve geriye düşmemize rağmen 3 puanı aldık. Galatasaray maçı öncesi kayıp yaşamadık. Bu oyun ölçü olur mu bilemiyorum. Ancak geliştirmemiz gereken detaylar olduğu da açık. Yeter ki önce Galatasaray maçını alalım, sonrasına o maçın ardından bakacağız. Bundan sonra deplasmanlarda umarım böylesine zor durumlarda kalmayacağız.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular