https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇİN’DE DE YİNE MERCEDES YİNE HAMİLTON!

Okunması Gerekenler

Yarışa pole pozisyonda başlayan İngiliz pilot, yarışın başından sonuna kadar liderliği hiç bırakmadı ve podyumda en üste çıkan isim oldu. Podyumda ikinciliği yine Mercedes’ten Nico Rosberg alırken, üçüncülüğü sıraya Ferrari’den Fernando Alonso kaptı.
Startla birlikte ardına bile bakmadan farkı açan Hamilton rahat bir yarış çıkarırken takım arkadaşı Nico Rosberg Rosberg, 4. sırada başladığı yarışta avantaj kaybederek 7’nciliğe geriledi. ama sonrasındaki deparıyla, birer birer önündeki aracaları yakalayıp geçti ve Mercedes’e bir duble daha kazanırdı.
Hamilton, 1.36.52.810’lük derecesiyle bu sezon üst üste 3’uncu, kariyerindeki 25. yarış zaferine ulaştı.
Rosberg, Çin’de liderin 18,6 saniye gerisinde Malezya ve Bahreyn’deki yarışların ardından bir kez daha ikinci sırayı elde etti.
Ferrari adına harika bir startla başlayan Fernando Alonso, bu sezon hem kendisi hem de takımı adına podyuma ilk kez çıktı. Ferrari’nin düzlükteki hız avantajını iyi kullanan İspanyol pilot üçüncü sırayı kimseye kaptırmadı ve liderin 25,7 saniye arkasında bitiş çizgisine ulaşarak, Ferrari hayranlarına en azından 3.lük kazandırıp züğürt tesellisi vermiş oldu.
Bu sezon kendinden çok söz ettiren Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, iyi bir start yapamasa da yarışın ilerleyen kısımlarında, takım arkadaşı Vettel’i geçerek yarışı dördüncü sırada tamamladı.
Vettel de Çin parkurunu 5.olarak bitirdi.
Sezonun ilk yarışından sonra yazmıştık, şampiyon marka belli bakalım hani pilot zirvede bitirecek diye…
Mercedes at yarışı tabiriyle ‘beyaz bayrak ayna’ yapmış durumda ve durdurulması imkansıza yakın. Farkın değil kapanmak ilerleyen yarışlarda daha da açılacağı kanaatindeyim.
Ve ilk yarıştan sonra söylediğimi tekrarlayayım ; şampiyon pilotun da hala lider durumda bulunan Rosberg değil, son 3 yarısı kazanarak takım arkadaşının arkasına yapışan Hamilton olacağını düşünüyorum.

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular