https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CİMNASTİKTE HEDEF 2020 OLİMPİYATLARI!

Okunması Gerekenler

Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen,”Amacımız, Türkiye genelinde 2020’de yaşı tutan çocukları, aileleri ve kulüpleri istişare ederek, tek merkezde toplamak” dedi.

Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, yaptığı açıklamada, geçen cuma günü Çin Kadın Milli Takımı’nı çalıştıran antrenörle kontrat imzaladıklarını söyledi.

Türk cimnastiğinin hedefinin, müsabakalara katılmanın yanı sıra madalyalar kazanmak olduğunu vurgulayan Çelen, “Yabancı antrenörlerle temel atmaya çalışıyoruz. Çinli antrenörümüzle kontrat imzaladık. 10 gün içinde vizesini alacak ve Türkiye’ye gelecek. Böylece, söz verdiğimiz gibi dünyanın en büyüğü 2 Çinli antrenörümüz Türkiye‘ye gelmiş olacak. Bu antrenörlerimizle hep beraber çalışacağız” diye konuştu.

Çelen, yabancı antrenörlerin, sporcuları ve Türk antrenörleri de eğiteceğine dikkati çekerek, “Yabancı antrenör getiriyoruz ama sporcuyu yetiştiren antrenörü de yanından ayırmıyoruz. Önemli olan bu çünkü dışarıdan gelen antrenörler bir nevi işçi, nitelikli Türk antrenörlerimizi yetiştirmemiz gerekiyor. Amacımız, Türkiye’deki nitelikli sporcu sayısını çoğaltmak” ifadesini kullandı.

Cimnastikçilerin, 2020 Olimpiyatları hazırlıkları kapsamında iki ana merkezde eğitim göreceğini dile getiren Çelen, sözlerini şöyle tamamladı:

“Amacımız, Türkiye genelinde 2020‘de yaşı tutan çocukları, aileleri ve kulüpleri istişare ederek, tek merkezde toplamak. Bu elit sporcularımız ve antrenörlerin bir kısmını Bolu Kamp Eğitim Merkezi’nde, bir kısmını da İzmir Kamp Eğitim Merkezi’nde çalıştıracağız. İyi çocukları toplayıp, yabancı antrenörler ve kendi antrenörleriyle onlara yatırım yaparak, bir arada çalışıp başarılı olmasını sağlayacağız. Başarının temeli bir arada olmaktır.”

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular