https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CİM BOM SİNAN’LA GÜLER!

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANMaç beklediğimin aksine misafir takımın baskısı ve hızlı oyunu ile başladı ve ilk tv molasına Anadolu Efes 14-8 önde girdi. İlk çeyrek Micov’un şapkadan tavşan çıkaran son saniye basket faulü ile 20-19 cim bom’un üstünlüğü ile geçildi, Furkan 2 faül aldı ilk çeyrekte ve son haftaları çok formda geçiren pota altının dev adamı erken kenara gelmek zorunda kaldı.
GS EFES 3Yerine giren Kerem Gönlüm de girer girmez biçimsiz bir şekilde düşünce , pota altı Efes’e kalır diye düşünürken, Sinan Güler cuma günkü maçta bıraktığı yerden devam etmeye başladı ve fırtına gibi girdiği 2. Çeyrekte tamamına yakını iceriye drive ederek attığı 11 sayı ile hem çift basamaklı ilk oyuncu oldu hem de farkı da çift hanelere bağladı,  39-28. Fakat Berber Stratos, bir dakika yok öyle traş dedi ve iki üçlükle Efes’i işin içine tekrar soktu. Devre 42-38 bitti.
İlk yarı gözüme çarpan hemen önümde Pietro Aradori’nin adamını kaçırma sonrası yediği fırça, Baby Face Zoran’ın pota altı sertliğine cevap verememesi ve sadece 2 ribaund alması , bununla beraber 9 sayıya gene leblebi gibi ulaşması. Dario Saric’in attığı 8 sayıya rağmen erken faul problemi. Lasme’nin de aynı şekilde 3 faul alıp kenara gelmesiydi.
2. Yarıya ilk çeyrekte olduğu gibi Efes harika başladı ve hemen 50-50’de Cim bom’u yakaladı tam Galatasaray hastanelik oldu derken çilingir Sinan devreye gene girdi, ve 55-50 ye geldik bir anda çeyrek başladığı gibi bitti 4 sayı ile 61-57. Sahada süper bir mücadele vardı.
GS EFES 4Son çeyrekte mücadele dozu iyice arttı, maçın en kritik anında Saric 5 faulle oyun dışı kaldı,  arkasından Berber Stratos da benchde arkadaşının yanına gitti. Herşeyden fazla Vladimir Micov adeta savaş verdi ve Galatasaray hiç yakalanmadan ve son dakikada Micov’u kaybetmesine rağmen 75-70 önde girdi.
Fakat bundan sonra Efes öyle bir kavga etti ki son 3 saniyede Cedi Osman 3 de 3 serbest atışından birini kaçırmasa son anda yakalanıyordu, Maçı zor da olsa 77-76 cim bom kazandı.  Galatasaray’da 5 oyuncu çift haneli sayı atarken bench’den hiç katkı gelmemesi zorlanmasını sağladı Euroleague tadındaki maçın tadı damağımda kaldı.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular