https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇIKMADIK CANDAN UMUT KESİLMEZ

Okunması Gerekenler

Kadrolar açıklandı Fenerbahçe’lileri aldı bir telaş. Herkes saha dizilişinin nasıl olduğunu anlamaya çalışıyor. Defans 3’lü mü 4’lü mü? Luan Peres sol stoper mi sol bek mi? Arda ve İrfan Can merkezde mi kanatlarda mı? Ferdi arkada mı önde mi gibi kafalarda bir ton soru işareti. Diyebilirsiniz ki “ne kadar güzel farklı pozisyon ve sistemlerde oynayan oyuncular var, bu da taktik açıdan esneklik katıyor”, öte yandan artık ligin sonuna yaklaşmışken hala bir kadro ve oyun istikrarı yakalanmamış olması da eleştirilebilir. Ben burda daha çok bu belirsizliği eleştiren taraftayım.

Tam da başlangıçtaki kafa karışıklığına yakışır şekilde ne oynadığımız belli olmaz halde oyuna girdik. Yine çok ama çok yavaş paşlaşıyorduk ki Rossi ile biraz da tesadüfi bir gol geldi. Biraz oncesinde Valencia’nın sakatlanmasıyla tek forvete de donmüştük. Hem golün gelmesi hem de orta sahamızın kalabalıklasmasi sayesinde top bizde kalmaya başladı. Bir kac etkili atak yaptık. Pas trafiği bambaşka bir hal aldı. Geliyorum diyen 2.gol geldi. O bölümde bize yakışan topu oynadık ama çok kısa sürdü. Irfan Can’ın bana göre haksız kırmızı kartı hesapları yine bozdu. Allah’tan Arda’nın şutunu Ferdi tamamladı da rahatladık. Maçın sonunu zorlanmadan getirdik.

Yine de bu kadar baskı yemememiz lazımdı. Cok pozisyon vermedik ama hep Sivas’taydı top. Arda devre arası çıkınca hiç oyun kuramadık. Serdar Dursun değisikliğini de anlamadım. Kontratak oynarken deparlı King’in girmesi daha doğru olmaz mıydı? Herhalde Serdar top tutar takımın çıkmasını sağlar diye düşündü hoca ama bence plan tutmadı.

Tabii işin zora girmesinde Zorbay Kücük’ün de payı vardi. Sadece kırmızı kartta değil tüm takdir haklarında Fenerbahçe’nin karşısında olduğunu hissettirdi. Bu işi nasıl çözeceğiz bu düzeni nasıl değiştireceğiz bilemiyorum. Şimdilik kendimizi akıntıya bıraktık gidiyoruz. Son ana kadar şansımız azalsa da mücadeleye devam ediyoruz. Elimizde başka bir şey yok: “Çıkmadık candan umut kesilmez” diyoruz.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular