https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇIKIŞ HEP VAR

Okunması Gerekenler

ÇIKIŞ HEP VAR

Obradoviç, ekibi ve oyuncular her sezon yeniliklerle karşımıza gelip harika maçlar oynayıp taraflı,tarafsız basketbolseverleri mest ediyorlar.

Bu sezon menüde olabilecek her formül mevcut. Bazen uzunlar, bazen kısalar, bazen ribaundlar, bazen asistler kısaca basketbola dair ne var (bakın burası çok önemli) hatta ne yoksa, derken kimsenin aklına gelmeyen, hayal dahi edemeyeceği, istatistiğe yansımasa da maça hayat veren,ruh katan oyunla ilgili çözümleri izlerken keyif almamak mümkün değil.

Oyuncularının her detaya reaksiyon verip, her anı yaşaması için kenarda kendini sürekli motive eden Obradoviç, aslında oyuncularına işlerin hiç de iyi gitmediği bir coğrafyada kazanmanın ötesinde takım oyunu felsefesini enjekte ederken peşinden sürüklediği on binlere de bir şey anlatmaya çalışıyor.

Her pozisyonun opsiyonlu çıkışlarını,çift hanelerde geri düşülse de bir şekilde geri gelmenin yöntemlerini, maçın sonunu iyinin ötesinde fevkalade oynamaya her zaman hazır olmayı ve oyun içinde olabilecek her türlü aksiliğe mazeret üretmeden, rakibe saygı duyarak kazanmayı öğretiyor.

Tüm bunları yaparken enerjisini, yaşam kaynağını kulübün gönül verenlerinden almak istemesi kadar doğal bir şey yok.

Olmazı olur göstermek ya da hiç olamayacak bir şeyleri olabilecek duruma getirmek O’nun işi. Yaşananların normal olmadığını her zaman büyük bir nezaketle dile getiriyor. Hele bir Türk takımının bunu her seferinde başarması, karşısına gelen rakiplerin direnç ötesinde adeta bilenerek parkeye çıkmaları da, çok çok iyi işler yapıldığının kanıtı.

Bir önceki hafta Pana deplasmanı, geçen hafta iç sahada Milano, dün gece Cska liste uzayıp gidiyor (cek)..

Fenerbahçe ve Türk basketboluna çağ atlatan Zeljko Obradoviç ve ekibine çok şey borçluyuz. Daha uzun süreler birlikte sağlık ve keyifle olalım..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular