https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇEŞMECİLERİN GALİBİYETİ, GO HABS GO !

Okunması Gerekenler

OZKAN TEMURÇeşmecilerin Galibiyeti
Fransızca NHL terminolojisinde 4’üncü 3’lü yani takımın bütün pis işlerini yapmakla yükümlü 3’lüye verilen takma isimdir Çeşmeciler.

Genelde maç başı oyun süreleri 6 ila 8 dakikayı geçmeyen, robüst, teknikten uzak devamlı fiziki güçleriyle karşı takımı intimide etmek için kullanılır bu üçlüler genelde. Maç öncesi yapılan yorumların hiçbirisinde bu üçlünün bu kadar dominant bir şekilde Senetör takımını teslim alacağını kimse tahmin etmedi ve edemezdi de.
nhl 1Maça en Skorer oyuncusu Max Pacioretty’den, 10 gün önce geçirdiği hafif te olsa beyin sarsılmasından dolayı yoksun başlamış, daha henüz ikinci yarıda yıldız defans oyuncusu PK Subban’ı 5 dakikalık major ve oyundan nakil penaltısıyla kaybetmiş bir takımda birilerinin extra sorumluluğu üzerine alması gerekliydi ve dün gece için bu da Montreal’in çeşmecileriydi. Buz üzerinde bulundukları her dakika karşılarına kim çıkarsa çıksın gerektiğinde vücutlarını siper ederek son düdüğe kadar savaşmayı bırakmadılar.
Bu galibiyet 7 maçlık seride Montreal ı 1-0 öne geçirmesinin yanında, liginin ikinci yarısında fenomenal oyun çıkartarak Ottawa’yı serilerde oynama hakkını kazandıran ve genelde çok soğukkanlı bir sitile sahib kalecileri Andrew Hammond’in Montreal deki atmosferden dolayı olacak ki maç boyu fark edilebilir öz güvensizliğiydi. Evet 35 kurtarış yaptı, evet direkler yine onun en iyi yardımcısıydı ama Montreal takımı o tilsimini bozmuş göründü dün akşam.
Lord Stenley kupasına giden yol çok yetenekli oyunculara sahib olmaktan değil, momentum u yakalamış ve hiç yılmadan tüm takımın birlikte çalışarak tam bir bütün olmaktan geçmektedir.

nhl 2Zaten lokal yetişen ve dünyanın heryerinden toplanan kalburüstü oyuncu sayısıyla NHL takımları tek tek bakıldığında kalite olarak birbirlerine çok yakınlar. Belki daha çok erken olacak ama Montreal takımı dün akşam tüm fertleriyle, taraftarıyla tam bir playoff takımı izlenimi verdi.
İki boksörün birbirini tartması gibi kontrollü geçen ilk periyod da tek gol Ottawalı Michalek’ten geldi. İkinci period ta ise tam anlamıyla ofansif anlamda patlama yaşandı. 30 saniye içerisinde Torrey Mitchell durumu 1-1 yaptı ve hemen aynı dakika içerisinde Tomas Plekanec durumu 2-1 yapan golü attı. Eller ve PK cezalandırıldıkları dakikalar içerisinde Ottawa Turris ile gol bularak durumu 2-2 ye getirdi.

Lars Eller yine Montreal takımının aldığı ve bir adam eksikle savunduğu penalty süresi içersinde yakaladığı birebir pozisyonda yaptığı şık vuruşla maçı 3-3 yapan golü attı. Ve yine bu yarının 17inci dakikasında Bruan Flynn maçın skorunu belirleyen golü atarak maçın sonucunu Montreal lehine belirledi. Maçın üçüncü çeyreğinde Montreal takımı defansıv anlamda tüm önlemleri alarak orta sahada Ottawa akınlarını durdurmayı başardı. Ve karşılaşma 4-3 lük skorla sonuçlandı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

ozkan.temur@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular