https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇAY PARTİSİ

Okunması Gerekenler

aydin bicerÇAY PARTİSİ

Bursaspor maça çıkmadan önce bu maçı kazanırsa alt sıralarla uzaktan yakından ilgisi kalmayacağını çok iyi irdelemiş. 4-5-1 gibi sahaya dizilen timsah rakibini önde karşılıyarak pozisyon vermeme adına bir kurgu içerisindeydi. İlk 15 dk bu taktik tuttu fakat rakip Rize ayağa pasta başarılı olunca ortasaha çöktü. Bu oyun anlayışı Batalla gibi usta bir ayağın bile bocalamasına sebep oldu. Deniz Yılmaz’ın defansın ıskaladığı topa müthiş  füzesi Rize’nin hızını bir nebzede olsun kesti.

bursa rize 2İlk yarı ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçilirken ikinci yarının başlama düdüğü ile birlikte Rize oyunu rakip ceza sahası üzerine taşıyınca bu baskı daha yoğun hissedildi. Her zaman söylerim iyi kaleci maç kazandırandır. Harun 270 dk’dır gol yemeyerek Fransa biletini cebine koydu. Saha zemini yine patates tarlasından farklı değildi. Bu zeminde futbol oynamak bence rezilliğin daniskası. Birilerine gösteriş yapabilmek adına sporcu sağlığını hiçe sayanlar şapkalarını önüne koyup düşünmeli!

Bu galibiyetle akla “Neden Avrupa olmasın” Sorusu gelmiyor değil hani. Hamza hocanın Cristobal Jorquera ve Sercan Yıldırım değişikliği tam zamanında geldi. Topa orta sahada daha fazla sahip olma adına yapılan bu değişiklik maçı kazandıran hamle oldu. Bursaspor hanesine yazdırdığı bu önemli 3 puanla üst sıralara da göz kırpmış oldu.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : aydin.bicer@abcspor.com

twitter : @aydinbicer1972

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular