https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CAN ALTINTIĞ RÖPORTAJI / YUNUS AYDIN

Okunması Gerekenler

Trabzonspor Medical Park ile bu yıl gerçekten imkansızı başardınız. 2012 yılında küme düşen bir takımın, 2015 yılında tarihinde ilk defa Eurochallange oynaması. İnanılmaz bir olay. Serüveni anlatabilir misin?
 
Bu yıl Eurochallenge serüveni bizim için gerçekten çok zorlu geçti. Özellikle zaman zaman 30 saati bulan deplasman yolculukları bizi çok zorladı. Ama sonuç olarak hedefimiz olan Final4’a kalma başarısı gösterdik. Şampiyonluğu bir salisede kaybettik. Bu bizim için gerçekten çok üzücü ve ağır oldu. Sonuç olarak Trabzonspor Medicalpark Avrupa’da ilk kez boy gösterdiği bir sezonda ciddi bir başarıya imza attı.

Trabzon’da gözlemlediğim kadarıyla taraftarınızın size inanılmaz bir desteği vardı. Organizasyonu sahiplendiklerini gördüm. Bize bile gelip ikram ve hediyelerde bulundular. Eurochallange Final Four’da ise bu destek zirveye ulaştı. Arkanızda en büyük destek galiba.

Basketbolda taraftarın önemi çok büyük. Özellikle kendi evinizde taraftarınızla bütünleştiğinizde bu size çok büyük bir artı oluyor. Bu sezonda taraftarlarmızdan ciddi destek aldığımızı söyliyebilirim. Kendilerine şampiyonluğu hediye ederek teşekkür etmek istedik ama son anda kaybettik.

Fenerbahçe Ülker’den bu kadar hızlı ayrılmayı bekliyor muydun? O süreç nasıl gelişti?

Açıkçası böyle bir ayrılığı beklemiyordum ancak profesyonel hayatta bu tür ayrılıklar oluyor. Sezon başında ciddi süreler alıyordum daha sonra bu sürelerim azaldı ve koç Obradovic ile konuşup böyle bir karar aldık.

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında gerginlik ortada. Sen de sene içinde Fenerbahçe’den Trabzonspor’a geldin. O süreçte tepki gördün mü?   

İki kulüp arasındaki gerginlik ortada. Basketbolda bir nebze daha düşük diyebilirim. Ama etkilenmedim desem yalan söylemiş olurum. İnsanların çoğu ilk anda bu transfere sıcak bakmadı. Zaman zaman bana karşıda dile getirdikleri oldu tabiki. Ama hepimiz profesyoneliz ve o anda formasını giymiş olduğumuz takıma başarılı olması yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Obradovic ile çalıştığın süreçte ondan neler öğrendin? Oyununda bu yıl ciddi bir gelişme var.  

Obradovic gerçekten çok büyük bir koç. Bu kadar büyük başarıların hiç bir zaman tesadüf olmadığının en büyük kanıtı. İnanılmaz çalışkan,istekli ve arzulu. İşine karşı çok büyük bir saygısı var. Her oyuncuyla tek tek ilgilenen bir yapısı var. Bence Obradovic ile çalışmak her oyuncu için çok büyük şans.

Sene sonu için planların neler? Fenerbahçe ile kontratın devam ediyor.

TBL ‘de son maçlarımız ve play-off lar için ciddi bir şansımız var. Şu anda bu hedefe odaklanmış durumdayız. Fenerbahçe ile 2 yıllık daha kontratım var. Zamanı gelince neler olucağını görüceğiz. Ama tabiki Fenerbahçe kalıcı olup uzun yıllar o formaya hizmet etmek en büyük hedefim.

YUNUS AYDIN

Cumhuriyet

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular