https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BÜYÜ BOZULMADI

Okunması Gerekenler

BÜYÜ BOZULMADI

Artık büyülü olduğuna inanılan Kadıköy’deki Fenerbahçe Galatasaray maçlarındaki büyü yine bozulmadı. Tam bozulacaktı ki, MHK ve VAR desteği ile bu sene de olmadı.

Galatasaray maça topa sahip olarak, hatasız paslarla orta sahayı ele geçirerek başladı. Herşey çok doğru ama ceza sahasına gelene kadar. O kadar güzel paslarla geliyorsun, artık ya bir şut atın, ya da orta yapın. Kale çizgisine kadar verkaçla gelmek de nedir? O kadar baskılı oynadığın maçta kaleyi bulan şut kaç adet? Koca ilk yarı birkaç cılız kafa vuruşu ve Feghouli’nin frikiki.

İlk yarının en önemli olayı Hasan Ali’nin kırmızı kartla atılması. Tabi bu karar da VAR desteği ile geldi. Keşke gelmeseydi çünkü tüm maç hakemlikle alakası olmayan Ali Palabıyık bu pozisyonun altında kalarak, tüm kararlarını neredeyse Galatasaray aleyhine verdi.

Belhanda’nın sarısı olduğundan ve ikinci yarı kırmızı görmesi çok muhtemel olduğundan Fatih Hoca’nın Belhanda’yı kenara alıp, Emre Akbaba’yı oyuna alması çok doğru bir hamle idi. Galatasaray ikinci yarıya yine etkili başladı. İlk on dakika “gol kesin geldi” dedik. Nitekim 66.dakikada Onyekuru kafa ile golü bulunca bu sene işte o sene denmeye başlandı ama sevinç beş dakika sürdü. Devreye hakemler girdi ve Feghouli’ye yapılan faulün devamında Fener golü buldu.

Hakem VAR odası ile görüşürken Fenerli oyuncular bile faul verilip golün iptal olacağını biliyorlardı. Ama seyretmeye bile cesaret edemedi. Bariz faul gol ile sonuçlandı. Buna rağmen atarız nasıl olsa yine diye Galatasaray saldırmaya devam etti ama bal yapmaz arılar sonuç bulamadı. Sarısı olan Mehmet Topal’ın direk kırmızı görmesi gereken pozisyonu görmezden gelmesi de hiç sürpriz olmadı.

Hakemler, VAR hepsi bir yana, elindeki en değerli iki oyuncu Feghouli ve N’Diaye’nin çıkarılmaları da Fatih Hoca’ya yazar. Bu Feneri hem de 10 kişi iken yenmen lazım, hem de eze eze.. Olmadı yine olmadı..Büyü filan hikaye, işin latifesi. Bu bal yapmaz arılar 90 dakika topu ayağında tutsalar yine birşey olmaz. Neredesin Rodrigues, neredesin Bruma? Bal yapmayan arıya ne denir? Eşşek arısı…

Herşeye rağmen canla başla oynayan Fenerbahçeli oyuncuları da tebrik etmek lazım. Bu sene derbi kaybetmediler.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular