https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BURAYA KADARMIŞ

Okunması Gerekenler

BURAYA KADARMIŞ

Beşiktaş, Almanya ikincisini hem İstanbul’da hem de Almanya’da (yedeklerle) rahat rahat yenince, ister istemez, ne kadar zor da olsa, bir umutla sahaya çıkıyordu. Ancak gerçek çok net. Almanya tek takımlı bir lig. Orada herkes 2-4 arası yer kapıp Şampiyonlar Ligine gitme hesabında.

Atiba’nın kabul edilemez hatası, takımın 10 kişi kalması, farkı yarattı. En üzücüsü ise Vagner’in cılız şutu dışında tehlike bile yaratamadı Beşiktaş.

Adriano, Pepe gibi isimlerden daha çok olması lazımdı Bayern ile baş edebilmek için. Caner’in özellikle Robben girdikten sonra koridor olmasını Şenol Güneş çok uzun süre izledi. İki gol geldi, biri mucizevi biçimde kaçtı. Ve tüm direnç de gitti.

Avrupa’da 4-5 elite klas takımdan biri Bayern. Çıktığı grubun iki takımı final oynaması önceden eşleşmezlerse muhtemel olabilir. PSG bu turda biraz da şansı yaver giderse finale kadar Bayern gibi yürüyebilir.

Beşiktaş için artık lige dönme zamanı.  Kalan son maçın da keyfini çıkarmalı. Kazanılacak daha 1,5 milyon euro var. Ülke puanına tek katkı yapan Beşiktaş, bu misyonuna devam etmeli. Malum biraz Konya ve eser miktarda Başakşehir dışında puan toplayan yok.

Kupa ikide Temmuz ve Ağustos aylarında isimsiz takımlara elenen takımlarımız bir tarafa, puan rekoru ile Mart ayına kadar Şampiyonlar Ligine devam eden Beşiktaş’ı da çok fazla hırpalamak niyetinde de değilim. Siklet farkı ortaya, bireysel hataların da katkısıyla, fark ortaya daha net çıktı.

Şimdi ne yapıp ne edip, gelecek sene de bu arenada olmak için lige tam konsantre olmak lazım. Son sekiz, son dörtlerin planları yapılması lazım. Zira futbolda daha keyifli bir arena yok.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com

twitter: @cyuzak

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular