BURASI DİNGO’NUN AHIRI MI ???

Okunması Gerekenler

*MİA SAN HÖNESS

18 yaşındaki Uli Höness 1970 yılında doğduğu şehrin takımı 1846 Ulm'dan Bayern Münih' e transfer olur. Bir temmuz sabahı,...

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS”

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS” Çocukluğumda ilgi ile takip ettiğim bir takım idi Glasgow Rangers. Şimdiki adı ile “Rangers”. Tugay...

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı...

BURAK BELGENÇok sevdiğimiz deyimlerden biridir: Burası DİNGO’nun ahırı mı ?

Bence ÜLKEMİZDE spor müsabakalarında yaşananlar için en uygun kelime budur diye düşünüyorum!

NERESİNDEN tutsan elinde kalan bu trajikomik olaya başından başlayalım!

Şampiyonun belli olacağı karşılaşma öncesi GS yöneticileri FB yöneticilerine maça gelmeyin, gelirseniz de sizi şeref tribününde oturtamayız diyorlar.

Patagonya dahil hiçbir ülkede bunun başka bir örneği yoktur, olamaz da!

Hadi GS yöneticileri bunu söyledi diyelim, TBF yetkilileri ne yapıyor? Hani 24/365 FENERASYON’un baş tetikçisi denen TURGAY DEMIREL  ve saz heyeti; Üç maymunu oynayıp kardeşim buna hakkınız yok, bu ülkede KANUN VAR diyemiyorlar!

Maç öncesi hiçbir GS yöneticisi FB’lileri karşılamadığı gibi, üst araması BAHANESİYLE salonun içine sokulmayıp, dışarda bekleyen YARI SARHOŞ seyircilere meze edilmenin ilk perdesi yaşanıyor!

Sonra hasbelkader salona giriyorlar. 6 KİŞİ KURBANLIK KOYUN misali en üst kata 15 dakika içinde çıkıp, yemedikleri küfür, tükürük, şu şişesi hatta pil kalmıyor ve 3000 kişilik tribünde 50 polis ve güvenlik görevlisi eşliğinde yerlerine oturuyorlar.

İnsanlar sadece lafla taciz yetmez deyip, üzerlerine saldırıyor, hatta TEKSAS DOĞUMLU, arkasına 10.000 KİŞİYİ alıp kahraman olan JERFİ TARIK FIRATLI isimli şahıs da Mahmut Uslu’ya yumruk atıyor!

Babası MİLLİ ATLET olan,  10.000 kişiyi arkasına alıp cengaverlik gösterisi yapan TEKSAS ÇOCUĞU!  hem de onlarca polisin ve binlerce insanın gözü önünde bu saldırıyı yaparken, kimse hooop kardeşim demiyor bile.. ŞİMDİ O POLİSLERE SORUYORUM!!!

O YUMRUK Mahmut Uslu’ya değil de başbakan TAYYİP ERDOĞAN’A gelmiş olsaydı şu an o yağız Teksas delikanlısı akşam evinde içkisini yudumlayıp, salladığı yumruk için tebrikleri mi alıyor olurdu, YOKSA hapiste attığı o yumruk için ben ettim siz eylemeyin diye yalvarırken yediklerini mi sayıyor??

O TEKSAS ÇOCUĞUNA bir de soru soralım hazır konu açılmışken ! Aynı yumruğu atıyorum, doğduğu yerin takımı olan  SAN ANTONIO SPURS maçında kulübün 2.başkanına sallasın mesela..

YEMEDİ Dİ Mİ ???  ERKEKLİK dediğin şey sadece TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE geçerli çünkü!!!

Ne de olsa  bu ülke DİNGONUN AHIRI..

Bu yazıyı yazarken KUŞ BEYİNLİ İNSANLAR, sanki FENERBAHÇE sahasındaki maçlarda rakip yöneticilere çiçek atılıyor, hiç küfür olmuyor, herşey güllük gülistanlık mı demesinler, onu diyen de yok zaten !

NE EKERSEN ONU BİÇİYORSUN, Cuma günü şehrin diğer yakasında oynanan karşılaşmada, GS kaptanı Işıl Alben’e maç boyunca galiz küfürler edilmiş,sahaya yabancı maddeler atılmış ve zaten iki takım arasında senenin her saniyesi gergin olan ortam iyice körüklenmiş, alevlenip, ısıtılıp bugüne getirilmişti.

Sen yaptın mı karşı tarafta bir fazlası, bir sonrakinde bir fazlası daha, sonra bir kez daha katmerlisi derken…

ÜLKE ZATEN İKİYE BÖLÜNMÜŞ DURUMDA.. ama politikadaki KUTUPLAŞMA bence sporun yanında fasafiso!!!

NE ZAMAN MI aklımız başımıza gelecek?? Umarım yaşamayız ama sonu oraya gidiyor!

BİR MAÇ UĞRUNA kan gövdeyi götürecek, ONLARCA  kişi öldüğünde ÇOK GEÇ OLACAK ve işin en vahim tarafı,  BU ATEŞİ KÖRÜKLEYEN’ler, evinde viskisini yudumlayan TETİKÇİLER değil, olan yine gariban halka dolmuşa gelip karşı taraftara saldıracak 15-20 yaş arası gencecik çocuklara olacak..

HÜKÜMET Mİ el koyar, yeni kanun mu çıkartılır bilmem, çıkartılan kanun uygulanamadıktan sonra ne önemi var orası da ayri bir muamma ama 100 yılı aşan tarihe sahip iki kulüpten  birinin artık olayı ‘resetleyip’,  kısasa kısas yerine dostluk elini uzatması gerekiyor!

Bunun sonu çok vahim yerlere gidiyor benden söylemesi!!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

*MİA SAN HÖNESS

18 yaşındaki Uli Höness 1970 yılında doğduğu şehrin takımı 1846 Ulm'dan Bayern Münih' e transfer olur. Bir temmuz sabahı,...

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS”

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS” Çocukluğumda ilgi ile takip ettiğim bir takım idi Glasgow Rangers. Şimdiki adı ile “Rangers”. Tugay Kerimoğlu transfer olunca daha da...

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı Jailson, Gustavo ve Ozan ile...

ERROR BULUT

ERROR BULUT Yüz güzelliği mi iç güzelliği mi meselesiyle uzaktan- yakından bir alakası yok ama "boyu mu, işlevi mi" meselesini çok andıran bir sorunsal daha...

AYAN, PİNHAN VESAİRE

AYAN, PİNHAN VESAİRE “Reklam, talep yaratma sanatıdır.” American Marketing Association (AMA) reklamı bu sözlerle tanımlar. Reklam ve genel olarak pazarlamayı ele aldığınızda en kısa ve en efektif...

Benzer Konular