https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BU SEZON 2.’YİZ, PEKİ SENEYE?

Okunması Gerekenler

Ligin ikinci devresi başladığında kendi sahasında Adana Demirspor’a yenilmiş, yenilirken de dağılmış paramparça bir Fenerbahçe vardı sahada. Rakibe direnç gösteremeyen, hem fiziksel hem de moral olarak diplerde bir takımdık. Bir ara Trabzon ile aramızdaki fark 20’ye çıkmıştı. O dönemde biri çıkıp Fenerbahçe 2. olacak deseydi herhalde hepimiz tereddütsüz kabul ederdik. Bu yüzden İsmail Hoca’nın çok iyi iş çıkardığını görüp ona sonsuz teşekkür etmeliyiz.

Hocanın 1.5 ay içinde toparlayıp kadro istikrarını sağlayarak yukarı çektiği Fenerbahçe aynı düzenle bugün yine sahadaydı. Risk almamıştık. Yine herkesin tahmin ettiği kadro sahadaydı. Bu çıkışta büyük rol oynayan Altay bir kaç kritik pozisyonda yine dikkatliydi. Serdar Aziz tam tersine konsantrasyon eksikliği ile o pozisyonlara sebep olan isimdi, sonradan toparladı, üstüne bir de gol attı. Beklerimizden Ferdi ne kadar tempolu ve dinamikse Novak ta o kadar durgundu. Oyuna ve pas trafiğine bu kadar az katkısı olan bir Novak’ın seneye kadroda olup olmaması kararı üzerinde düşünmemiz gereken noktalardan biri bence.

Bir diğer detay bugünkü kolay maçta zorlanmayan Gustavo ile ilgili olacak. Yüksek maaşlı 1 yıl daha kontratı bulunan Gustavo ile yolları ayıracaksak işbitirici bir yöneticilik performansına ihtiyacımız olacak. Bugünkü 2 asistiyle ciddi bir sayıya ulaşan ancak ligde golü bulunmayan Mert Hakan da gelecek sezon öncesi kritik bir isim. Bana sorarsanız ben onu iyi bir yedek, alternatif oyuncu olarak düşünüyorum. Öte yandan kağıt üzerinde as oyuncu olarak gözüken Irfan Can bugün keyif aldı oynadığı futboldan. Seneye Irfan Can’ı sanırım hepimiz zorluk derecesi yüksek maçlarda da katkı verirken görmek istiyoruz. İnşallah ta öyle olur.

Serdar Dursun belli ki gelecek olan baba santraforun arkasında iyi bir alternatif olacak. Rossi ise son dönemdeki hareketliliğini gelecek sezona da taşıyacak. Sonradan oyuna giren ve 2 gol atan Valencia ise zor bir karar. Onun isteksiz hali çekilmiyor , hırslı olduğunda ise rakipleri en çok rahatsız eden isimlerden biri. Benim hisssiyatım dünya kupası öncesi ülkesine yakın olmak isteyecektir. Bakalım onunla ilgili durumlar ne olacak.

Sonradan oyuna giren Valencia’yı konuşmuşken bir de Sosa değişikliğine değinelim. Bu kadar övdüğüm İsmail Hoca’ya yakıştıramadım.bu değişikliği. Fark açılmışken, iş bitmişken, rakip 10 kişiyken, kenarda da gençlerimiz varken neden Sosa be hocam?
İşte bu tip detaylar hakkında soru işaretlerine sebep oluyor, bu maçta Çağtay, Emir, Yusuf’lar oyuna giremeyecekse ne zaman girecekler hocam?

Ve son konu. Eğer seneye şampiyon olacaksak bizi kupaya hangi hoca götürmeli? Son düzlükte 2 isim gözüküyor. Jesus ve İsmail Kartal. Ben İsmail Hoca’yı futbolculuğundan beri çok seviyorum. Bu sene yaptıkları için de ona minnettarım. Daha erken gelseydi hem Avrupa’da hem kupada hem de ligde bazı şeyler farklı olabilirdi.Onun oturttuğu bu düzeni değiştirmenin risk olduğunun da farkındayım ama benim tercihim teknik ve taktik olarak daha üst seviyede gördüğüm Jesus olurdu.

Ancak top başkanda. Kararı o verecek, muhtemelen verdi bile. Onun kararı ne olursa olsun tüm Fenerbahçe’liler olarak yapacağımız tek şey Fenerbahçe’mizin yanında olmak. Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’mizi şampiyon görmek için her şeyimizi ortaya koymak. İnşallah ta 2022/2023 sezonu şampiyonu 9 yıllık bir hasretin ardından Fenerbahçe olacak

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular