BU ÇOK KÖTÜ OLDU, ÇOOOOK !!

BU ÇOK KÖTÜ OLDU, ÇOOOOK !!

Alan Carvalho, Benjamin Tetteh, Bonny, Diego Costa, Mario Balotelli, Oumar Niasse, Cenk Tosun.. Daha sayayım mı! Gomis gittiği günden beri her sabah gazetelerde, gün boyu “gelsin kırmızılar, K.A.P. bildirimi, sabaha geliyorlar’la boşuna boşuna beklediğimiz GOLCÜ aday adayları..

O kadar bu işten “bi haber” kulüp yönetiyorlar ki, gerçekten insanın inanası gelmiyor. Gomis gittikten sonra kalan 10 günlük sürede bir tane adam gibi santrfor alabilseler, o guruptan çok rahat çıkar, 2.tur parası 16 milyon euro’yu kasaya koyardık. Her şekilde amiyane tabirle ARTI olurduk. Ama yok cart yok curt almadılar. Devre arası verdiler söz. Hatta “hocamız liste verdi, bir değil 2 santrfor alıyoruz dediler. Dediler, dediler, dediler. Ama kaldı 10 gün “ara transferin bitimine” hala ne gelen var ne giden.

Üstelik Rodriguez’den 8, Ozan dan 12 milyon, totalde 20 milyon euro bonservis parası gelmesine rağmen.. Hala oyalıyorlar. Başlıkta da dedim ya, bu 6_0 kötü oldu diye, çıkar “Abdurrahim bey” gördinuz, bu takimun Sinanu, Onyekiru’su var, golcü konisunda daha vaktimuz var diye.. Kendisi değil mi 3 gün önce dalga geçer gibi, “biz de bekliyoruz transferi “diye.. Kötü oldu bu 6-0 kötü!..

Bugün UEFA bayağı bayağı derin bir mali gösterge tablosu yayınladı. Gerçekten kulüplerin durumu içler acısı. Düşünün ki Ali KOÇ bile “Mart sonunu göremiyoruz” diyorsa. Devlet bir şekilde kibarca “yapılandırma “teklif ediyorsa. Eeeee doğru tabi, tek birşey diyeyim TARIK ÇAMDAL mesela, herhalde “sözün bittiği yer ” olur. Kulüpler tüzüklerine “başkan ve yönetim kurulu “görev bitiminde, görev zararlarından mesul tutulur ibaresini ekleyin, bakalım bu borçlar oluyor mu!!

Maça gelelim değil mi, ama nesine gelelim. Maça saatler kala 155 bin euro alacağını bahane edip maça çıkmayan futbolcusu olan, 1 ayda 3.defa teknik direktör değişikliğine giden bir rakip var karşında. Çok kolay başladı, kolay devam etti ve öyle de bitti. 13-14 olacak maç, biraz laubalilikten biraz da kendimizi deneyelimle 6_0 bitti. Marcao iyi geldi bana ama bu maç açıkçası hiç kimse için ölçü olmaz, olamaz da. Yine de bu haftayı 2.likle kapatacığımız kesinleşti. Belhanda’nın cezalı duruma düştüğü sarı kart ise biraz ağır geldi bana.

Kuş taşa çarpar bunlar bir iki golcü alırsa, Emre Akbaba’nın da dönüşüyle son ana kadar bu yarışın içinde oluruz bu kesin ama bizim gibi 2000 tadını yaşamışlar için ana hedef BENFICA maçı..

Yarın Trabzonspor’un ligi kızıştıracak bir skor alması umuduyla, kalın sağlıcakla..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com