https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BRONZ MADALYA

Okunması Gerekenler

Avrupa Şampiyonası öncesi maçlar oynanmadan size bronz madalya veriyoruz deselerdi sanırım kimse hayır demez, mutlu mesut kabul ederdik.

Tabiki böyle birşeyin olması mümkün değil ve bileğimizin hakkıyla bronz madalya kazandık. Daha iyisi olabilir miydi, tabii ki olabilirdi ama her maçı kazanacağız diye bir kural yok, bundan sonraki yıllarda madalyasız her turnuva (hedef olmayan turnuvalar haric) başarısızlıktır. Çıta artık tamamıyla yükselmiştir.

Bu şampiyona bize ne kazandırmıştır? Bence ispat etmesine gerek yoktu ama gene de ülkemizin olmazsa olmazıdır, Giovanni Guidetti rüştünü ispat etmiştir. Federasyonumuz daha rahatlamış olarak projesine devam edecektir ve 2019’da ev sahibi olacağımız şampiyonada daha üst iki madalya için daha bir şevkle çalışacaktır. Bu arada tabii ki 2018 dünya şampiyonasında da hedefin madalya oldugunu soylememe gerek yok sanırım.

Gözde’ye milli takıma ve Türk voleyboluna hizmetlerinden dolayı özel bir teşekkür ederim. Her ne kadar keşke devam etseydi desem de, Türk voleybolunda önemli bir kilometre taşı olarak yerini almıştır. Neriman için ise milli takımı bırakmasının erken oldugunu ve ona ihtiyacımız oldugunu düsünüyorum ama tercihine de saygı duymak gerekir.

Son olarakda teşekkürüm uzun süredir voleyboldaki jubile organizasyonları hasretimize son veren Eczacıbaşı’na, herkesi 10 Ekimde Esra ve Gülden’in vedasında görmek üzere…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: tunc.afsar@abcspor.com

twitter: @tuncafsar

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular