https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BORDO MAVİLİLERE METALIST, LEGIA VE LOKEREN..

Okunması Gerekenler

Bordo mavililer UEFA Avrupa Ligi L GRUBU’nda METALIST KHARKIV,  LEGIA VARSOVA ve LOKEREN ile eşleşti.

METALIST KHARKIV
Son yıllarda yükselişe geçen Ukrayna futbolunun en önemli 3 takımından birisi olan Metalist Kharkiv, 1925 yılında kuruldu.

Maçlarını 30.133 kapasiteli Metalist Stadyumu’nda oyayan Ukrayna ekibi bu yıl kaliteli kadrosu ile Avrupa Ligi’nin favori ekiplerinden birisi.

LEGIA VARSOVA
Polonya futbolunun en büyük ekiplerinden biri olan Legia Varşova, maçlarını 31.800 kişi kapasiteli Pepsi Arena’da oynamaktadır. Özellikle ateşli tribünleriyle dikkat çeken Legia, Polonya’da ‘ordu takımı’ olarak da anılmaktadır.

Trabzonspor’a pek de yabancı olmayan Legia Varşova, 2-13-2014 sezonunda bordo mavililerle aynı grupta yer almış, ancak grubu sadece 3 puan toplayarak sonuncu olarak tamamlamışlardı.

LOKEREN
Belçika’nın mütevazi takımlarından biri olan Lokeren, geçen sezon Belçika Kupası’nı alarak UEFA Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanmıştı.Sarı siyah renklere sahip olan Lokeren, maçlarını 9.271 kişilik Daknamstadion’da oynuyor.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular