https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BOĞAZIN BOĞASI SİNAN ŞAMİL SAM AZRAİLİN PENÇESİNDE!

Okunması Gerekenler

TÜRK BOKS TARİHİNİN EN KARİYERLİ İSMİ OLAN SİNAN ŞAMİL SAM, takvimler 20 Kasım 2004’ ü gösterdiğinde Almanya’nın Kempten kentinde Rus boksör Denis Bakthov’u 10. raundda nakavt ederek WBC klasmanında ‘Dünya Kıtalararası Ağırsıklet Boks Şampiyonu olmuş ve Boğazın Boğası’ ünvanını almıştı.

Bu başarıdan saman alevi gibi olmadı ve 22 Şubat 2005’te Lawrence Clay-Be’yi, 11 Haziran 2005’te Peter Okhello’yu yenerek ünvanını korumuş… Ancak 12 Kasım 2005’te Rus OLEG MASKAEV’e kariyerindeki toplam 4 yenilgiden birini yaşayarak unvanını kaybetmişti.

Ve sonrasında kötü günler arka arkaya gelmeye başladı… Senelerdir suren SERBEST DÜŞÜŞ’ün ardından son darbe de 2010 yılında vuruldu… Boğaz’ın Boğası, karaciğer yetmezliği sebebiyle yoğun bakıma alındı. Uzun süre devam eden tedaviler sonrasında taburcu olan Şamil Sam, şimdilerde yeni bir karaciğer bekliyor. Şampiyon olduğu yıllarda 114 kg olan şampiyon sporcu, şu anda tam 140 kilo!

Eğer uygun karaciğer bulunmazsa 40 yaşındaki eski şampiyonumuzu maalesef kısa süre sonra kaybedeceğiz.

HERKESİN hayatı değerli ve ünlü olması ona başka organ bekleyenlerden ÖNCELİK TANINMASINI gerektirmez ama daha çok değil 10 SENE EVVEL, dünyanın BOKS dünyasında 1 numaralı ismi olan sporcumuzun bu hali maalesef içimizi acıtıyor!

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular