https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BKY İLE 7 SORU-7 CEVAP

Okunması Gerekenler

*** Fenerbahçe bu hafta da puan kaybetti ve Beşiktaşın kazanmasıyla puan farkı 10’a çıktı. Sizce sarı lacivertliler adına Kasımpaşa beraberliği bu sezonki lig şampiyonluğu yarısı için yolun sonu mu?

Kasımpaşa maçındaki futbola, sezona yayılan hakem hatalarına(!), ıssız tribünlere bakıp ümitli konuşmak çok zor.

*** Avrupa Kupalarında rövanş haftası. Beşiktaş’ın “anormal şeyler olmazsa” turu geçtiğini varsayarsak, Fenerbahçe ve Osmanlıspor maçları hakkındaki düşünceleriniz.

Şampiyonlar ligi görünümündeki Avrupa ligi grubunu lider bitiren Fenerbahçe Rusya’daki maça kadar Avrupa’da farklı oynadı. Monaco dışında mağlubiyet görmedi. Krasnodar’ı güle oynaya eleyeceğini düşünenlerdendim.

Maç günü Transfermarkt verilerinin sosyal medyada paylaşıldığını gördüm: Krasnodar’ın piyasa değeri 78,9m Euro, Başakşehir’in 59m Euro. Bu veriler tek başına bir anlam ifade etmiyor ancak yine de Krasnodar’ı fazla küçümsediğimiz bir gerçek.

Emenike ıle başlayıp ve maalesef devam ettiği bir gecede Fenerbahçe futbol adına en kötü Avrupa maçını oynadı. 1-0 ile İstanbul’a döndüğü için çok şanslı. Futbolcular da Emenike oynadığı için çok şanslı zira paratoner görevi gördü ve diğerlerinin etkisizliği yeterince sorgulanmadı…

Kadıköy’de uzatma da dahil her sonuca açık bir maç oynanacak. Önemli olana turu geçmek ve Fenerbahçe Rusya’daki o geceyi unutursak Avrupa macerasında bunu hak eden bir futbol oynadı.

Osmanlıspor ve Mustafa Reşit Akçay müthiş işler yaptılar. Yunanistan’dan da iyi sonuçla döndüler. Tur atlamalarını canı gönülden dilerim. Yukarıdaki örneği burada da verelim. Osmanlıspor’un piyasa değeri 50.9m Euro, Olimpiakos’un 50.65m Euro.

Beşiktaş formalite maçına çıkacak. Bilgi olarak Hapoel’in piyasa değeri de 12.7m Euro.

*** Fenerbahçe her sene şampiyon olacak diye bir kural yok ama son senelerde derby maçları haricinde, şampiyonluğa giderken bile son haftalarda bile dolmayan bu tribünlerin nedeni ?

“Yenilsen de yensen de taraftarın seninle” güzel bir nostalji. Kupaları için sevmedik de güzel bir söz.

Gelmeyen herkesin kendince haklı bir nedeni vardır.

Belki bir gün tekrardan, Fenerbahçe’nin yenilgisinde dahi “orada olup elimden geleni yaptım. Canları sağ olsun” diyecek 50.000 kişi yine beraber oluruz.

*** Bu hafta Galatasaray-Beşiktaş derbisi yaşanacak ve Pazartesi gecesi oynanacak karşılaşma hakkındaki neler demek istersiniz ve tahmininiz.

Galatasaray hocasız dahi şampiyon olabilmiş güçlü bir camiadır. Futbol olarak Beşiktaş çok daha iyi bir takım ama Galatasaray evinde yenilmez.

Kırmızı kartlı, bol tartışmalı bir maç olacaktır.

*** Dedikodu kazanında Fenerbahçe ile Darüşşafaka Doğuşun gelecek sezon için birleşeceği ve bunun da Final Four öncesi açıklanacağı konuşuluyor. Euroleague’de yer alma şansı kalmayan Ferit Şahenk ve kurmayları sizce bu birleşmeye nasıl bakar. Aynı şekilde Fenerbahçe yönetimi ve başkan Aziz Yıldırım.

İlginç bir “dedikodu” Ferit Şahenk’in neden Fenerbahçe yerine Daçka’ya bu yatırımı yaptığını bilmiyorum. İleride A lisansı alıp ziyaretçiden ev sahipliğine geçme planları da olabilir.

Birleşme olmaz zira Darüşşafaka yılların camiası ve başarılı bir kulübü.

Doğuş’un sponsorluğu Fenerbahçe’ye kaydırması söz konusu olabilir. Kağıt üzerinde en doğrusu da budur. Ancak bu ihtimal bugün için çok güçlü değil.

Sen sormamışsın ama konu basketboldan açılmışken Banvit’i de Türkiye kupasını aldığı için tebrik ederim. Hak ederek kazandılar.

*** Gazeteci Ahmet Ercanlar “Bu yıl Fenerbahçe’nin 4 maçına atanan ve 4’ünde de ceza verilmesini sağlayan TFF temsilcisinde bylock çıkmış ve Emniyet’ten ihraç edilmiş” diye bir tweet paylaştı. Yorumunuz ?

“Artık bırakalım bu 3 temmuz muhabbetini ve futbol konuşalım. Fenerbahçe hakemi de yenecek” diyenlerin yorumlamasını rica edelim mi ?

Fenerbahçe’nin ayağındaki prangaların varlığını kabul etmezseniz, buna hep beraber tepki göstermezseniz bu prangalar kalmaya devam eder.

*** Şike Kumpası davası başladı ve ilk gün için görüşleriniz. Ve bu davaya başındaki belli yayın organlarınca Şike Kumpası yerine Şikede Kumpas denilmesi belirli bir algı mı, yoksa dil sürçmesi mi?

Dil sürçmesi falan değil. Konu Fenerbahçe olunca zihin altındaki tüm haset ve düşmanlıklar çıkıverir…

Temmuz  2011 koalisyonunun diğer aktörleri bu davada sanık değiller. Fenerbahçeliler onların da adalet önünde hesap vermelerini bekliyorlar!

İlk günün en önemli vurgusunu Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım yaptı. Fenerbahçe dışındaki “mağdurların” nerede olduğunu sordu.

Fenerbahçe o gün de bugün de yalnız…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bozkurt.yilmaz@abcspor.com

twitter: @_bky

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular