https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MAĞLUPTUR BU YOLDA GALİP

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENKomedi filmi gibi bir maç.. Bir taraf futbol adına heşeyi yapıyor bir taraf ise sadece seyredip pozisyon bulur ise gol yapıyor.. Konya takımı için herşey muhteşemdi dün akşam..Böyle bir pres görülmemiştir son yıllarda Türkiye liglerinde..Konya’nın tek eksiği kaliteli dokunuş yapacak ayak eksikliği idi…Yazık oldu giden üç puanlarına..

bjk konya 1Beşiktaş’a gelince.. Yorgunluk tamam doğru bir bahane de maç içinde hiç mi hareket etmez bir takım.. İki pas bile mi yapamaz? Sahasından çıkamadığı dakikalar saymakla bitmez dün akşam Karakartalların.. Onlar ise Konyaspor’un tersine kaliteli ayaklarını konuşturdular..Rakibi bu kadar üstüne gelen galip bir takımın en iyi adamları stoperleri ve kalecisinin olması  çok tesadüf değil. Ersan ve Pedro topu ikinci bölgeye geçirme konusunda defalarca hata yaptılar ama gelen topların geri püskürtülmesi konusunda kusursuz oynadılar. Olcay yine çok faydalı Töre yine tek silahtı.. Hani hep denir büyük takımlar böyle kötü oynasa da kazanması önemlidir şampiyon olmak istiyorsan böyle maçların da olacak..

Ama son zamanlarda Beşiktaş’ın bu tip maç sayısı artmaya başladı..Derbi öncesi tehlike çanları çalıyor.. Bu maçı galip bitirdiği için sevinmek yerine mağlup olmuşçasına ders almalı Beşiktaşlılar..Böyle olur ise futbolcular Galatasaray maçına farklı bir konsantrasyon ile çıkıp son haftalardaki düşük performansı değiştirebilirler..

Gelelim Atiba efendiye.. Bir futbolcunun bu tip bir kırmızı kartı görmesi için ya piskopat yada kafasında bir plan olması gerek diye düşünüyorum. İlk seçenekte doğru olmadığına göre ikincisin ne olduğunu anlamak yönetimin işi..

bjk konya 3Halis Özkahya’nın da performansını degerlendirdiğimizde, geçer not alması mümkün değil.. Konya’nın penaltısını nasıl görüp çalabiliyor da, Beşiktaş’ın ikinci golündeki Veli’nin yaptığı faulu görmüyor anlamak mümkün değil.. Hatta ilk yarıdaki golün öncesinde İsmail’e yapılan hareketin de faül olmadığını düşünüyorum..

Son olarak , 2015’in bugünden daha kaliteli futbol sunmasını dilerim..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular