https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BEYAZ PEYNİR!

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANCarlos Arroyo, Sinan Güler, Vladimir Micov, Zoran Erceg, Furkan Aldemir beşi ile başlıyoruz, ilk basket Carlos Arroyo’dan geldi, taraftar da takim da istekli başladı maça..

gs neptunas furkanSon haftaların formda oyuncusu Furkan başta olmak üzere ilk tv molasına 12-8 önde girdik, savunmada ise boyalı alan savunması  ve dışarıyı riske ederek başladık. Fena da olmadı yani, kötü olan Carlos’ tan alışık olmadığımız iki air ball top kaybı VE bir teknik faüldu. Demin yazdığım ilk 5 kisi 8.30 saniyeyi hiç değişmeden 21-13 önde kapadı.  Mecbur kalmadan da bu 5 değişmeyecek gibiydi  derken ilk çeyrek Galatasaray LH ‘ in 23-15 üstünlüğü ile sona erdi. Benchten gelen katkı ise sadece Ian Voigokas’ in yaptığı hücum fauldu maalesef… Bu arada , bu arkadaş ne zaman olumlu katkı yapacak büyük soru işareti..

2. Çeyrek Galatasaray inanılmaz durgun başladı. Sahada Micov hariç yeni bir beşle oynayan Cim bom’da yeni arkadaşlar sayı atamayınca sadece farkı koruduk. Allahtan rakibin de pek bir şey yapası yoktu.. ilk bench sayısı Pietro Aradori’den 14. Dakikada geldi durum 32-22 oldu.. 2. Çeyrek tv molası 32-25 girildi ve Litvanya temsilcisinin dış atış setinin dışında herhangi bir tehdidi olmaması da gözlerden kaçmadı!  

17.30 da Carlos’ un üçlüğü skoru 39-27 yaptı ve takım ikinci çeyreğin ortalarından itibaren benchten de az da olsa katkı alınca fark bir anda iki basamaklı oluverdi.. Derken Baby Shaq Nate’in ağırlığı 5-0 neptunas serisi getirdi ama Sinan Güler 7-0’la cevap verdi. 46-32 ile devreye imzasını attı ve ilk yaridaki tek çift basamaklı oyuncumuz oldu..

gs neptunas zoranMaça baslayan beş ikinci yarıya da başladı. Baby Face Zoran’ın üçlüğü ile perde açıldı ve fark 17 oldu ve bu ana kadarki en yüksek farka ulaşıldı.  Baby Face’in 2. Üçlüğü ve Furkan’in uçan smaçı, dakika 23’de farkı 23’e çıkardı ilk kez!  56-33 oluverdi durum.  Rakip de bu skorla kırmızı köşeden havluyu erken atmış oldu. Litvanyali gençler de neden geldim istanbula şarkısını söylemeye başladı . Ve garbage time bence çok erken başladı.  Zira mavi köşedeki Furkan, Sinan ve arkadaşları galiba havluyu görmediler ve groki durumdaki rakibi mahvettiler. 29’da fark 33 , Sinan da 18 sayı oldu.

3. Çeyrek 77-44 gibi acayip bir skorla bitti. Bundan sonra son çeyreği geyikten öteye gitmeyecek ve hasretle Ian Voigokas’ tan olumlu sinyaller beklemekten başka amacımız kalmadı.  Son çeyrekte Göktürk Ural ve Ian Voigokas’ li takım 0-6 başladı ve garbage time ızdırap dolu anlara dönüştü. Derken genç Göktürk hoop bi dakika dedi ve istatistik kağıdına ilk field goal’u yazdırdı.

gs neptunas 2Galatasaray LH beyaz peynir sertliğindeki rakibine karşı 12 oyuncusunun da sahada olduğu  ve 10 tanesinin sayı, 5 kişinin de çift haneli sayı bulduğu maçta 94-68’lik kolay bir galibiyet aldı.  Sayı atamayanlar Nate ve Ege olurken , Sinan 18 sayı ile en skorer oldu. Bu ayarda bir takımı Euroleague macerasında hiç seyretmedim bunu da belirtmeden geçmeyelim ama gene de galibiyet galibiyettir diyelim….

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular