https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BEŞTE BEŞ

Okunması Gerekenler

BEŞTE BEŞ

Galatasaray ikinci yarının ilk beş maçını kazanmış oldu bu akşamki Malatya maçı ile. Rakiplerin birbirleri ile oynayıp mutlaka puan kayıplarının yaşandığı haftalardan sonra arka arkaya alınan galibiyetlerle bir anda Sivas ile aynı puana gelip, Başakşehir’in 1 puan, Trabzon’un 2 puan gerisinde üçüncülüğü yakalayan takımın her geçen gün kendisine güveni artıyor. Kazanmasını biliyor.

Bu gece kötü denebilecek bir oyuna rağmen, ayakta kalıp hata yapmadılar. Bu maç ligin ilk yarısında olsa 85.dakikadan sonra mutlaka gol yerlerdi.

Malatya maçın başından sonuna kadar arzulu, hırslı ve golü düşünen bir oyun oynadılar. Eğer dinamik bir santraforları olsa bu gece asla yenilmezlerdi.

Galatasaray’ın bu gece, özellikle ilk yarıdaki kötü oyunun en büyük sebebi kanatların etkisiz olması. Şener ve Ömer olunca etki beklemek yanlış. Mariano ve Saracchi gibi ileri geri çalışamıyorlar. Ne bir orta, ne bir bindirme. Haftaiçi kupa maçındaki aşırı efor da bu geceye yansıdı. Takım kötüyken kazandı. Önemli olan da bu.

Tüm forvetlerin sakatlandığı dönemde Adem’in görevini canla başla yapıp, 5 gol atması takdir gerektirir. Iyiki varsın. Sadece gol atmıyor, oyun içinde de çok iyi.

Haftaya en kritik maç Fenerbahçe deplasmanı. Bu maç, bu sefer seneler sonra kazanılırsa şampiyonluk kapısı yarılanır. Daha çok maç var, belli olmaz denir ama büyü bir kere bozulduğunda sonrasında kolay kolay maç vermezler.

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular