https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN KÖTÜ GİDİŞE DEVAM EDİYOR !

Okunması Gerekenler

yunus aydin 10Beşiktaş Sompo Japan kötü gidişe devam ediyor. Eurocup’ta elendikten sonra ligde de 13 maçta 7 mağlubiyet aldılar ve işler kötü.

Sene başında Dettmann ile sorunlar başladı.

Beşiktaş Antalya’ya kampa geldi, ordaydım. Senenin ilk kampı. Dettmann yoktu. Dinleniyordu. Oyuncuları tanımadı. Sponsor belli değildi, bütçe belli değildi. Koç yönetime süre vermişti. Yoksa giderim diyordu. Aceleyle bir sponsor bulundu, hatrı neredeyse sayılmaz bir bütçe.

Yiğiter Uluğ istifasını vermişti çoktan. Yönetimle sorunlarım var diyordu. Evrem Büker deneme kampında beğenilmedi, geri yollandı. Eldeki tek iyi hamle Lampe transferi ve eldeki Cenk-Engin ikilisi.

Eurobasket olduğu sürede, eksiksiz antreman yapan Beşiktaş. Milli oyuncusu yok. Kartal Özmızrak vardı sadece, o da süre alamadığı için takımdan ayrıldı. Kötü gidiş devam etmesi üzerine yönetim, 300.000 dolar tazminatı ödedi. Dettmann’ı kovdu. Yerine Galatasaray’ın yardımcı koçu, Yiğiter Uluğ’un kardeşi Yağızer hoca geldi.

Yeni hoca etkisiyle birkaç hafta her şey iyi gitti. Sonra kötüye dönüş. Lampe’nin parmağı kırıldı. Eurocup’da üst üste kayıplar ve Avrupa macerası finiş.

Bugün Besiktas ligde 8.sırada. Playoff potasının sonundalar. Geçtiğimiz sene Playoff’a giremeyen Beşiktaş, aynı korkuyu yaşıyor. Futbolda işler ne kadar iyiyse, burada da bir hayli kötü.
Geçtiğimiz sene Playoff’u son hafta kaptırdıkları Telekom bu yıl kötü. Ancak Uşak ve Ted Ankara ensesinde.

Üst üste 2 sene Playoff’a kalamamak Beşiktaş’a yakışmaz. En az 2 transfer şart. Bir 4 numara, biri oyun kurucu. Tek suçsuz koç Yağızer Hoca. Bakalım bu sorunlardan nasıl çıkacak..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

twitter : @yunusaydincom

YUNUS AYDIN

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular