https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TAKMA DİŞLİ KARTAL

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENBeşiktaş’ın iki sezondur en büyük silahı nedir diye sorsalar benim vereceğim cevap kesinlikle rakiplerini ‘’ISIRMASI’’ olurdu.. Isırma işlemini alt ve üst dişleri vasıtasıyla yani Veli ve Atiba ile gerçekleştirdi Karakartallar şimdiye dek.. Fakat dün akşam bir tarafı eksikti liderin.. Gerçek dişlerden biri yerinde olmayınca takma diş aynı görevi görmedi .. Oğuzhan pozisyon itibari ile Sosa ile birlikte Veli’nin görevini yapmaya çalıştı. Ama ne Sosa ne de Oğuzhan Veli’nin rolünü oynayabildi dün gece..

bjk golHatta kendi repliklerini bile unuttular..3 yıl önce, Samet Aybaba ilk lig maçı olan İBB maçında sakatlanıp çıkan Veli’nin ardından koşu kalitemiz düşünce oyunun kontrolünü kaybettik demişti de kıyamet koparıp hocanın kalitesini hemen tartışmaya açmıştı ulemalar. Ama görüldü ki  Oğuzhan çok km kat etse bile pozisyonun ihtiyacı olan kalitede koşamayınca etkili olamadı. Demek ki neymiş ? Samet Aybaba’nın saçları değirmende ağarmamış!

Okan Buruk’un takımı bu kadro yapısı ile bu ligin altında.. Ortasahada iki pas yapacak hücumda ise gol kovalayacak adamları yok..Bir de üstüne üstlük Gaziantep şehrinin taraftarlık adına hiçbirşey yapmaması bu takımın geleceğini karanlık kılıyor.  Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret şehirleri arasında yer alan, maddi durumu çok kuvvetli olan Gaziantep ve Kayseri şehirlerinin takımlarının futbola bu kadar uzak bir seyirci topluluğu önünde oynamaları kendileri adına büyük şansızlık! Belki  para bozmuştur.. Çünkü 25 sene once bu deplasmanlar bir hayli zordu İstanbul takımları için..

bjk antep 2Beşiktaş Veli’nin yokluğu dışında bir de yorgunluktan etkilendi dün akşam.. Maça hızlı başlayıp rakibinin tempolu defans anlayışını gördükten sonra yavaş yavaş geri basması bariz bir yorgunluk etkisi olarak göze çarptı. İlk yarıda G.Töre’ye verilmeyen kırmızı kart maçın kaderini etkilemiş ve hiçbir Beşiktaşlı’yı mutlu etmemiştir eminim. İkinci yarı biraz açık futbol oynamaya karar veren G.Antepspor aslında bindiği dalı kesti. Kapalıyken boş alan bulmak için daha fazla efor sarfetmesi gereken Beşiktaş’ı açılarak pozisyonlara soktular. Her iki bekinin hatta İsmail ile birlikte üçünün birden iyi bir gerformans gösterdiği maçta Atınç’ın iyi oyunu üç puandan daha önemliydi belki de..Hava toplarındaki tartışmasız üstünlüğünün yanında ayaklarının topla olan ilişki düzeyi yeni bir ‘’Özkaynak’’ düzeni meyvasını müjdeliyor sanki.. Atınç dışında, Oğuzhan, Olcay, Töre ve Sosa vasatı aşamaz iken Cenk pozisyon bulması ile artı, kaçırması ile eksi puan aldı..

bjk antep 3Yoğun bir programdan bol başarı ve bol sakatla çıktı Siyah Beyazlılar.. Şimdi önlerinde ligde oynayacakları hayati önemde üç maç var.. Tipik Galatasaray politikaları ile Konya’da bekledikleri maçın Olimpiyat stadında oynanacağını öğrenmek moral bozmamalı.. Çünkü kasten çıkartılan bu konular tamamen konsantrasyon bozma operasyonları… Daha Akhisar ve Konya maçları var..Onlardan üç puanla dönen bir Beşiktaş için ligin ilk yarısının son maçı değil Atatürk Olimpiyatta, inşaatı bitmemiş yeni stadyumda iş makinalarının arasında bile oynansa sanılandan kolay geçebilir!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular