https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BEŞİKTAŞ AİLEDİR

Okunması Gerekenler

BEŞİKTAŞ AİLEDİR

Bugün stada tamamen sorumluluk duygusuyla ve destek amacıyla gittim. Gördüm ki gelen herkes de aynı ruh hali içindeydi ve oynanan futboldan çok takıma sahip çıkmak için orada bulunuyorlardı. Aynı zamanda Avrupa’da Şampiyonlar Ligi grup aşamasında tarih yazan, arka arkaya iki şampiyonluktan sonra kendi birtakım hataları ve dış etkenlerin de sezon başından beri yoğun müdahalesi ile buruk bir final yapan takım asla yalnız yürümemeliydi.

Bunu da başardığımıza inanıyorum.

 

Nice sezonlar gördük, baharı görmeden biten. Nice kıyımlar yaşadık sezonların üzerine bir karabasan gibi çöken. Nice mutluluklar yaşadık bize yaşam sevinci veren. Sonuçta hepsi bu gökkubbenin altında kimi zaman hoş, kimi zaman nahoş sedalar olarak kaldı ve geçip gitti. Bitmeyen, Beşiktaş’a gönül veren milyonların oluşturduğu büyük ailenin bitmeyen inancı, tutkusu, heyecanı, sadakati ve sevgisi oldu. Sevinmek için sevmedi, sadece formayı giyenin, kulübe hizmet edenin hakkını vermesini istedi. Ben bu sezon eğer bir hakkım varsa helal ettim bu takıma.

Bu akşam 33’lük Adriano’nun iştahına ve hırsına, sağ ayağıyla attığı muhteşem gole, aralarda yaptığı sakarlıklara rağmen gereğinde tekmeye kafasını sokan Tosic’e, endüstriyel futbolun kimi zaman öldürdüğü yaratıcılığı adeta bir sanatçı edasıyla çimenlere kazıyan Quaresma’ya, bütün bir sezon canını dişine takan Babel’e, beklediğimizin çok ötesinde harika bir performans sergileyen ‘pitbull’ Medel’e ve kritik golleriyle takıma hayat veren Talisca’ya bu sezon için ayrıca teşekkür etmek isterim.

Ve tabii 3. yılında kendisini hiç yalnız bırakmayan taraftarın hatırını kırmadan ilk kez üçlü çektiren Şenol hocaya ayrı bir parantez değil, paragraflar ve hatta sayfalar açabilirim. Hocam daha Türkiye’yi istila eden kötülük ve çirkinliğe karşı beraber omuz omuza mücadele edeceğiz. Sen yeter ki kendini bırakma, küsme, her şeyini ver, dimdik dur, birtakım inatlarını bırak, bu taraftar seninle. Çünkü biz bir aileyiz ve aileler zor zamanlarda birbirine destek olur.

 

Aile demişken, çocuğunuz varsa dikkatle inceleyin. Futbola ilgisi yoksa, bundan daha iyisi olamaz. Hiç zorlamayın. Eğer ilgisi varsa, haksızlıklara isyan ediyorsa, adalete inanıyorsa, tek kriteri ne olursa olsun başarı değilse ve her şartta sevmeyi biliyorsa Beşiktaşlı olsun. Çarşı’daki dostlukların tadını alsın, Dolmabahçe’deki ağaçlı yoldan tezahüratlar eşliğinde stada yürüsün ve en sonunda mabede geldiğinde o yekvücut olmuş 40 bin taraftarı görsün. Ondan sonra zaten kaderi çizilmiştir.

Çocuklar iyi yetişsin ki sadece okumakla ve mevki sahibi olup da adam olamadan kafalarında sargı beziyle maça gelip yaşlarına başlarına bakmadan kendilerini rezil etmesinler. Sezonlar geçer, yıllar geçer ama baki kalan kişilerin, kurumların imajı ve duruşudur. 115 yaşındaki Beşiktaş Özdemir Asaf’ın meşhur dizelerindeki ‘bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler’deki beyazın ta kendisidir. Ona leke sürmemek bizim için her türlü şampiyonluk ve kupadan daha önemli olmalıdır.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: gorkem.isik@abcspor.com

twitter: @saturnocontro

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular