https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BERLİN’DE DEV RANDEVU!

Okunması Gerekenler

EMRAHAlmanya’da Federasyon Kupası rüya gibi gibi bir finale sahip oluyor. Son 5 yıldır Bundesliga’yı domine eden iki ekip, Bayern Münih ve Borussia Dortmund kozlarını bu kez Berlin Olimpiyat Stadı’nda paylaşacaklar. Mücadele 17 Mayıs Cumartesi akşamı Türkiye saati ile 21.00′ de başlayacak.
Real Madrid faciasına rağmen otoriteler ve Dortmund sportif direktörü Watzke, Bayern’ i az da olsa favori görüyorlar. Dortmund’ da zaten uzun süredir oynayamayan İlkay Gündoğan ve Kuba dışında bir eksik bulunmazken Bayern’ de Schweinsteiger ve Thiago sakatlığı, Mario Mandzukic ise Guardiola’nın tercihi sebebiyle kadroya alınmadığı için forma giyemeyecekler. Ribery ise sakatlığı sebebiyle 90 dakika olmasa bile sonradan oyuna girebilecek durumda.
Pep’in Mandzukic ile iligili bu kararı önümüzdeki sezon kadroya eklenecek olan Lewandowski sebebiyle, Bayern Hırvat golcüyü gözden çıkardı mı tartışmalarını da başlatmış oldu.
Bavyera temsilcisi yarınki karşılaşmadan galip ayrılırsa hem kupayı 17. kez müzesine götürecek hem de 10. kez lig ve kupa dublesi yapmış olacak. Dormund galip geldiği takdirde ise 5.kez kupanın sahibi olacak. 
Kesinlikle güzel bir futbola sahip olacak maçta, ben bol gollü bir mücadele bekliyorum.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular