BASKETBOLDA EN BÜYÜK FENERBAHÇE!

Okunması Gerekenler

*MİA SAN HÖNESS

18 yaşındaki Uli Höness 1970 yılında doğduğu şehrin takımı 1846 Ulm'dan Bayern Münih' e transfer olur. Bir temmuz sabahı,...

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS”

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS” Çocukluğumda ilgi ile takip ettiğim bir takım idi Glasgow Rangers. Şimdiki adı ile “Rangers”. Tugay...

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı...

BURAK BELGENZaten bir haftadır bamteli gibi gerilen ortamdan dolayı, inanılmaz sert bir atmosferde başlayan karşılaşmada, sarı- lacivertliler maça çok hızlı başladı ve ilk periyotta momentumu tamamen eline aldı.

Galatasaray LH boyalı alana giremezken, dışardan denediği zorlama üçlüklerde de isabet bulamayınca, ilk çeyrek 23-12 Fenerbahçe Ülkerin üstünlüğüyle sonra erdi.

2.çeyrek daha dengeli başlasa da, farkın tek sayılara inmesine müsaade etmeyen FB, SON 2 dakikada adeta alev alan hücum performansı ile soyunma odasına 43-25 önde gitti.

Şampiyonluk havasına giren tribünleri de arkasına alan sarı-lacivertliler, farkın da verdiği özgüvenle çok kolay sayılar bulurken, diferansı kapatma telaşındaki GS’ın sete dayalı olmayan hücumları farkın daha da açılmasına neden oldu.

62-38 ile maç resmi anlamda olmasa da, 3.periyotta sona erdi ama gevşeyen FB savunması ve arka arkaya giren GS üçlükleriyle karşılaşma 77-58 sona erdi.

ALİ İSMAİL KORKMAZ daha 19 yaşında tezahüratları arasında 19 sayı farkla biten karşılaşma, aynı futbol takımının 19.şampiyonluğunu kazanması gibi güzel bir ironi oluşturup, 3 Temmuz sonra inanılmaz acilar çeken FB camiasına bak şu Allahın işine dedirtmiştir diye düşünüyorum!

BU NE KARDEŞİM, dalga mı geçiyorsun, ne maçı, GS sahaya çıkmadı ve böyle bir karşılaşma oynanmadı, OYNANMAYACAK diyenler olacaktır ama bundan evvelki 6 maçın ‘serinin 2.maçı hariç’ diğer hepsi ev sahibi takımların EZİCİ üstünlüğüyle geçti.

Bu seri değil 4, 10’da bitse, normal şartlarda 10-9 sonuçlanacak ve iki takım da servis kıramayacak gibi gözüküyordu.

Yani BU MAÇ OYNANSA, SONUCU BELLİ, yeni bir GROUNDHOG DAY filmi izlemiş olacaktık.

Sadece bu sene değil, geçen senelerde de, 1-2 istisna haricinde, nasıl Abdi İpekçi’de malum son değişmedi ise, Ülker Arena’da da hep bant yayını maçlar izledik!

GALATASARAY bu açıklamayı niye yaptı? Senelerdir birçok branşta takımı çekeceğiz, ligden çekileceğiz, küçülmeye gideceğiz diye konuşan ama bir türlü dediğini eyleme geçiremeyen FB’ye nazire yaparcasına biz söyledik mi uygularız mı demek istediler?

VEYA bahane olarak can güvenliği dendi ama senelerdir geldikleri Şükrü Saracoğlu Stadı veya gittikleri malum Avrupa deplasmanlarında aynı tepkiyi vermediler..

Mesela Fenerbahçe  3 Temmuz sonrası çıktığı her Trabzon deplasmanında gerizekalı mıydı

Ya da ÜNAL AYSAL ve kurmay ekibi zaten AMATÖR ŞUBELERİ kapatmak istiyorlardı, SEYİRCİDEN TEPKİ ÇEKMEMEK için mi bu yolu izlediler..

Ya da FB BASIN AÇIKLAMASINDA olduğu, ‘bundan evvelki karşılaşmalarda olduğu gibi’ yenileceklerini bildikleri için KORKTULAR DA, ondan mı gelmeye cesaret edemediler, bunun cevabı ONLARLA ALLAH arasında kalacak.

ALLAH ile aralarında kalmayacak ve hepimizin malumun olduğu KONU İSE; İstanbulun iki yakasında da karşılıklı AĞIR HAKARET dolu basın bildirileri, küfürler, tahrikler geldiği sürece, bunun sonunun MAALESEF karakolda değil , TV’den SICAK KOLTUĞUNDA İŞKEMBEDEN sallayıp tahrik edenlere birşey olmayacak ama dolmuşa gelen, sarısı ortak, lacivert ve kırmızı ile ayrılan genç nesilin birbirine saldırması ile MEZARLIKTA biteceği!

burak.belgen@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

*MİA SAN HÖNESS

18 yaşındaki Uli Höness 1970 yılında doğduğu şehrin takımı 1846 Ulm'dan Bayern Münih' e transfer olur. Bir temmuz sabahı,...

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS”

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS” Çocukluğumda ilgi ile takip ettiğim bir takım idi Glasgow Rangers. Şimdiki adı ile “Rangers”. Tugay Kerimoğlu transfer olunca daha da...

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı Jailson, Gustavo ve Ozan ile...

ERROR BULUT

ERROR BULUT Yüz güzelliği mi iç güzelliği mi meselesiyle uzaktan- yakından bir alakası yok ama "boyu mu, işlevi mi" meselesini çok andıran bir sorunsal daha...

AYAN, PİNHAN VESAİRE

AYAN, PİNHAN VESAİRE “Reklam, talep yaratma sanatıdır.” American Marketing Association (AMA) reklamı bu sözlerle tanımlar. Reklam ve genel olarak pazarlamayı ele aldığınızda en kısa ve en efektif...

Benzer Konular