https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BAŞAKŞEHİR SON DÜZLÜKTE

Okunması Gerekenler

İki takımın da önceki haftaya göre birer farklı isimle başladıkları maçta seyirciler 70. dakikaya kadar klasik bir 4-2-3-1 kısırlığı izlemekten kurtulamasa da 70’ten sonra Başakşehir’in 3 puan için risk almaya başlaması maça zevk getirirken ardı ardına gelen 2 de gol izletti.


RESIM 12

Rakibin de kabul ettiği üzere oyunu diğer yarı sahada oynayan Başakşehir, maça etkili başladı ve henüz 2. dakikada Cikalleshi’nin ayağından bir gol fırsatı yakaladı fakat pivot santraforların bilek hassasiyeti yine baş gösterdi ve Cikalleshi müsait pozisyonda topu dışarı vurdu. Fakat ilerleyen dakikalarda daha etkili olan Başakşehir maçı kazanmayı bildi.

Normalde oyunu iki yönlü oynaması beklenen Badji’nin savunma görevi bugün etkisiz Gençlerbirliği ortasahası karşısında ağır değildi (lazım olduğunda da hata yapmadı) ve Başakşehir adeta 5 kişi hücum yaparak ilerde rahat çoğaldı ve çok sayıda pozisyona girdi. İlk yarıda bir nebze daha kontrollü oynasalar da Djalma’nın yakaladığı bir fırsat dışında pozisyon vermeyerek soyunma odasına rahat gitti.

Oyuna sonradan giren Cenk Şahin, duran toptan yaptığı bir asistle ve kattığı enerjiyle göze çarparken, Doka ve Cikalleshi dışında mükemmel bir takım oyunu ortaya koyan ve görevlerini hatasız yapan başta Badji ve Visca olmak üzere tüm Başakşehir oyuncularını tebrik etmek gerek.

RESIM 13Takımın en yetenekli ve üretken oyuncusu İrfan Can’ı yedek başlatıp 85’te oyuna alarak Mehmet Özdilek en büyük hatayı yaptı ve maç boyunca iki zayıf şuttan başka kaleyi bulamayan Gençlerbirliği üretkenlikte sıkıntı yaşadı.

Tüm maç hücum eden taraf olan ve %58 topla oynama oranına sahip olan Başakşehir’in sadece 1 ofsayta yakalanması, Gençlerbirliği’nin ne derece gömülerek ve kabullenerek savunma yaptığını gösteriyor. Bundan da çıkarıldığı gibi oyunu kendi yarı sahasında kabullenip Djalma’yla kontra arayan Gençlerbirliği, yakaladığı tek gol pozisyonunu da böyle elde etti, fakat direkten geri dönen top sonrası kontrolü bir daha eline alamadı ve alabileceği 1 puanı da çarçur etti.

mail : alperen.karakose@abcspor.com

twitter : @alperenkarakose

ALPEREN KARAKÖSE

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular