BAHANEYE YER YOK!

OZKAN TEMURMenejer Marc Bergevin’in takımın başına getirildiği ilk günden itibaren integre etmeye çalıştığı güçlü karakter filozofisi, takımın bugüne kadar olan başarılarının kilit noktası oldu. Sezon başı hiç kimsenin şans tanımadığı takımın Doğu Konferansında final oynuyor olması şüphesiz bu birlikteliğe olan inancın bir meyvesidir!

HOKEY1Hiç şüphe yok ki Montreal takımı 2014 playoff serilerinde bugüne kadar hiç karşılaşmak zorunda kalmadıkları zorlukla karşı karşıya kalmış durumda.. Ölüm kalım niteliği taşıyan bu akşamki maça  yine maalesef takımın en önemli temel taşlarından birisi, belki de en önemlisi ikinci maçta sakatlanan Carey Price’tan yoksun olarak çıkacaklar.

Koç Therien’in göreve geldiği ilk gün soyunma odasına astırdığı slogan “NO EXC– USE” “BAHANEYE YER YOK” doğrultusunda bu akşamki maçı kazanacaklarını düşünüyorum. Sezon boyu takımın performansının düştüğü her dönemde, Therrien daima bir yolunu bularak kazanmayı bilmişti. Ayrıca Montreal takımı bünyesinde daha önce bu konumda bulunmuş Daniel Briere, Brian Gionta, Josh Georges, Brandon Prust gibi playoff tecrübesi yüksek oyuncuları bulundurmakta..

CANADIEN1Her sporda olduğu gibi momentum, bu hokeyinde  de de önemli yere sahip. Eminim tüm oyuncular bir araya gelerek bu maçı kazanmak için ellerinden geleni, tüm sezon bütün yükü çeken kalecileri için bu maçı kazanıp ona iyileşmesi için gerekli zamanı tanıyarak Stanley Cup finali oynama şansını vermek isteyecektirler.

ozkan.temur@abcspor.com