AYAĞA KALKTILAR
Uzun bir süre sonra tam takım ve sağlıklı bir şekilde parkeye çıkan Fenerbahçe Beko, Asvel’in zaman zaman basketbol dışı sertliklerine rağmen ayakta durarak farklı kazanmayı başardı.

Rotasyonun genişlemesi en çok oyun akışkanlığına fayda sağlarken, giren çıkan oyuncuların yaptıkları iş standardının hep aynı kalması takım olmanın yeterli şartı.

Uzun ve dayanıklı bir beşle başlayıp, atlet ve sert Asvel karşısından baştan kararlığını gösteren sarı lacivertliler, ilk yarıyı tempoyu hiç düşürmeden belki de sezonun en güzel bitirişine imza atan Derrick Williams’ın çemberin altından gelip vurduğu smaçla geceyi şenlendirdiler.

Ardından durağan bir üçüncü çeyrek başlangıcına rağmen sadece faul çizgisinden rakiplerine sayı şansı vererek ilk bölümü fazla hasara meydan vermeden kapattıktan sonra yine Derrick Williams’ın yaptığı değirmen smaç ve Vesely’nin hoş geldin partisine repertuarından eklediği bir bitiriş de akıllarda kalan pozisyonlardı. Nunnaly’nın ceza atışları, Gigi’nin cansiperane mücadelesi bir yana Laugverne’in her şuta el gösteren savunması galibiyetin anahtarlarıydı.

Son çeyreği adeta hazırlık maçı kıvamında oynayıp ta maçı da erkenden bitirdiler.
Geri dönüşün ve ayağa kalkışın olumlu sinyallerinin taçlanacağı Barselona maçı öncesi mükemmel prova oldu. Hem tribünlerin sahaya hükmedişi, hem de oyuncuların oynadıkları oyundan aldıkları keyfi yansıtmaları Ülker Arena müdavimlerini mest etti.

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Önceki İçerikVAZGEÇMEYECEKLER
Sonraki İçerikENGEL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz