https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AYAĞA KALKTIK

Okunması Gerekenler

Bıçak sırtı gibidir böyle maçlar. Avrupa Kupası’nda alınan tarihi bir mağlubiyetin ardından hoca, yönetim, oyuncular hepsi eleştiri bombardımanı altında. Taraftar hayal kırıklığına uğramış. Kadiköy’de yaşanacak bir kötü sonuç sezona yaptığımız harika başlangıcı yerle bir olması demek. Bu şartlarda çıktık sahaya.

Tribünlerin çoğu ceza almıştı ama mevcut şartlarda yine güzel doluluk vardı stadyumda. Takımı da gayet güzel bağrına bastı taraftar. Gol de erken gelince stres azaldı. İyi başlangıç çok onemliydi. Korkulan olmadı. Her ne kadar yediğimiz saçma sapan gol sonra kısa bir süre donakaldıysak ta çabuk toparladık. Bölüm bölüm iyi oynayarak ta tekrar ayağa kalkmasını bildik.

Elbette ki Fred’in geri dönüşünün etkisi çoktu. Bir defa tüm çevresindeki oyuncuların performansını artırıyor. Öte yandan en büyük özelliği topu hiç eveleyip gevelememesi. Tekte oynuyor hemen. Bu pas trafiğini müthiş hızlandırıyor. O ayağınla topu iki defa “dürtme” işi var ya, belki sadece 1-2 saniye kaybettiriyor takıma ama rakip defans o kısa süre içinde yerleşiyor. Fred te bunu yapmadığı için istatistiklere yansımayan çok ekstra bir katkıda bulunuyor takımın genel oyununa.

Oyunu açan ve rahatlatan diğer bir faktör ise Irfan Can’ın muhteşem golüydü. Güzel performansına çok yakıştı bu gol ancak sadece golü ile değil hırsı, mücadelesi, coşkusuyla da göz doldurdu Irfan. Szymanski de en az onun kadar tempolu ve istekliydi.

Belki o kadar tempolu gözükmeyen iki usta var takımda Dzeko ve Tadiç. Bakıyorsun etkisiz gibi gözülüyorlar ama Dzeko hep oyunun içinde, her yerde topla buluşuyor bir de yetmezmiş gibi iki tane gol sıkıştırıyor araya. Tadiç te bir bakıyorsun 3 tane asist yapıvermiş. Bizim yapmamız gereken bu iki büyük oyuncudan en verimli şekilde yararlanmak. Fenerbahçe oyunu ne kadar rakip sahaya yıkarsa da bu ikili o kadar etkili olacak, orası net.

Şimdi Beşiktaş maçına konsantre olma zamanı. Onu da alırsak tekrar havamızı buluruz. Özellikle Djiku da dönerse üzerimizdeki olumsuz hava tamamen kalkar. Ayağa tekrar kalkmışken de umarım yepyeni bir galibiyet serisi başlar.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular