AWESOME

BULENT BILIRGENYine ardından söylenecek,yazılacak bir kelimenin bulunamadığı bir maç.. Türkçe’nin dışında Matematiğin, Mantığın, Fizik ve Kimya’nın da şaşırdığı bir gece.. İyisi mi başlığı İngilizce dersinden, Liverpool’a özel atalım bari…

 

Aylardır bu sayfada rezaletini yazmaktan bıkmadığım Olimpiyat stadı bile muhteşem gözüktü dün gece..Belki de ilk defa avantaj oldu gelemedi İngilizler üstümüze..Hele, bir maç once hayatımda gördüğüm en kötü stoper olan Necip’in dün gece stoperde bu kadar iyi oynayabilen başka bir orta saha oyuncusu var mı ? sorusunu aklımıza getiren performansına ne demeli? Opare’nin 100 metre koşucusu hızı? Tolgay’ın füzesi?

bjk liver golYa da Serdar Kurtuluş’un içinden Chelsea’li Ivanovic çıkışı? 45 ila 120 dakika arası tek kale futbol..Müthiş baskı.. İnsan üstü efor..Hele o 90. Dakikadaki Demba Ba ‘nın füzesi, sanki direğe değil yüreğimizin içine çarpıp çıktı.. Hepsi ama hepsi muhteşem ötesiydi.. Seyirci? Belki de Beşiktaş tarihinin en başarılı Avrupa maçı korosu vardı Olimpiyatda.. Top rakipteyken yapılan baskı ve kazanıncaki ateşleme harika harika harikaydı..

Çift maçlı eleminasyon sisteminde Türk takımlarının devre dışı bıraktığı takımlar arasında CV’si en kabarık takımlardan biri evine dönüyor.. Çok büyük bir gurur … Hele de bu takım 8 sene once 8 gollük bir faciayı yaşatan bir takımsa gururun yanında hesabın kapanması adına da büyük bir tatmin.. Emeği geçen herkese binlerce kez teşekkür..

bjk 100Şimdi önümüze bakalım.. Yine Türk refleksimizi çalıştırıp favoriyi eledik (ki bu genç takım favori falan değildi bu kupada) artık kupa İstanbul’a gelecek havasına girmeyelim. Öncelikle kura çekiminde Galatasaray şansımız olmalı ‘ ben bu satırları yazarken Club Brugge çıktı’ sonrasında sakin sakin oynayıp ilk 8’e kapağı atmamız lazım..İşte o gün geldiğinde acaba mı diyebiliriz..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com