https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AVRUPA KUPALARINDA TARİHİ EŞLEŞME!

Okunması Gerekenler

UEFA AVRUPA LİGİNDE çekilen kuralar sonrası, tarihte ilk kez gördüğümüz bir eşleşmeye tanık olduk.
ESTONYA kupasında final oynayarak Avrupa’ya katılma hakkı elde eden SANTOS TARTU’nun bir problemi var. O da 1,2 değil, 3.ligde mücadele ediyor olması!

Finalde karşılaştıkları Levadia’ya 4-0’lik skorla boyun eğdiler ama rakiplerinin ligi de şampiyon bitirmesi ile kendilerini Avrupa Kupalarında buldular.
Daha 7 senelik bir tarihe sahip kulübün, değil Avrupa Kupaları, DAHA ÖNCE KENDİ 2.liglerinde bile oynamışlıkları yok!

1.ÖN ELEME turunda karşılaşacakları takım ise Avrupa’da bilinmese de, TÜRKİYE’de oldukça popüler bir isme sahip olan Norveç temsilcisi TROMSÖ..
Adı sanı hiç duyulmamışken, 2005 senesinde Galatasaray’ı elemişler ve Türk Sporunda hafızalara kazınmışlardı.
Geçen sene de Beşiktaş ile eşleşmiş ama siyah beyazlıların Avrupa cezasından dolayı, temsilcimize elenmelerine rağmen Avrupa Liginde gruplara kalmışlardı.
GEÇEN SENE kendi liglerinde küme düştüler ama şans yine onlara yardım etti ve bu kez de FAİR PLAY KONTEJANINDAN kupaya dahil oldular!

AVRUPA KUPALARINDA 2. ve 3.lig takımlarının İLK KEZ eşleşmesine tanık olacağımız bu eleme turunda, maçlar 3 Temmuz’da Estonya’da, rövanş ise ayın 10’unda Norveç’de oynanacak.

ABCSPOR

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular