https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ATAM’DAN TARİHİ İMZA!

Okunması Gerekenler

bruno23 Nisan gününe Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun çimleri anlamlı bir gösteriye ev sahipliği yaptı.
1907 adet Fenerbahçe taraftarı  çimler üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası şeklinde dizilerek çok anlamlı bir showa imza attı.
Kurtuluş savaşı yıllarında vatan ve özgürlük mücadelesi vermiş ulusal bir teşkilat olan Fenerbahçe,emperyalizme karşı verilen savaşın aktif katılımcısı ve emperyalizme karşı direnen bir ulusun moral kaynağı umut ışığıydı.
Mustafa Kemal’in önderliğinde verilen kurtuluş savaşının sarı lacivert rengiydi adeta.
Gücünü halktan alan Fenerbahçe, ta o yıllardan günümüze cumhuriyet,laiklik,Atatürk ilke ve inkılaplarının da yılmaz bekçiliğini yapan onurlu ve dik bir duruş sergiledi Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü sıfatıyla.
Zaten Gazi Mustafa Kemal’in takımına da bu yakışırdı.
Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye yapılan tezahüratın küfürle aynı muameleyi görüp “aman tv başındakiler duymasınlar bunları”minvalinde  canlı yayın mikrofonlarının kırsıldığı şu günlerde Fenerbahçe seyircisinin de “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye stadlarda  slogan  atan tek taraftar grubu olması bir tesadüf değil işte.
Bilinen genel kanı,Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünde Fenerbahçeli olduğu yönünde.
Öyle olmadığı yönünde itirazlarda geldi.
ata1Aslında Mustafa Kemal’in hangi takımı en çok sevdiği o kadar da önemli bir ayrıntı değil.Önemli olan Mustafa Kemal’i en çok hangi takımın taraftarının sevdiği.
Diyeceksiniz ki,onlar da seviyor.
Yok kardeşim,sevgi eylem gerektirir. Öyle kuru kuruya sevmek yok.
Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye bağırmaktan da bağırdık diye ceza almaktan da gurur duyarız diyen takımın hem lige hem siyasete hem de tarihe attığı bir imzadır bu.
Bu gurur da onlarındır.

BRUNO MONTE

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular