https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AT, YAT, KAZAN; SADECE 3 PUAN

Okunması Gerekenler

İnfaz gerçekleştikten sonra  mahkumun kesilmiş kafası gayri Müslimse bacaklarının, değilse de koltuğunun altına konurmuş vakti zamanında.. Amaç, küçük düşürmek olabilir.. Ya da başka bir sebebi de olabilir, bilmiyorum..

Kelle koltukta lafı da buradan geliyor ve riziko her zirve yaptığında bu deyim hatırlanıyor..

 

Her ne kadar Başakşehir puan kaybetse de akşam Beşiktaş kazandı, Fenerbahçe Gs’den 6 puan geride ve zor bir deplasmanda.. Kelle Koltukta diyebileceğimiz bir maçtı..

 

Fenerbahçe’de kale bugün Volkan’ın, sağ bekte ise Şener vardı..Mehmet Ekici kenardaydı..

 

Fenerbahçe de, Malatya’da temkinli başladı maça.. Tipik bir orta saha mücadelesi olacak gibi bir izlenim verdi seyircilere..

Yarı sahayı geçmekte zorlanan iki takımı periyodik olarak  seyrettiğimiz bir ilk yarı izledik.. İlk 20dk da Malatya biraz Fenerbahçe yarı sahasında oynadı, iki pozisyon buldular, birini Volkan çıkardı, biri kale direğinin içinden çıktı..

Bazen de futbol şansı sende oluyor demek ki, kaleye gelen ilk top gol oluyor falan diye ağlamaya gerek yok..

Sonrasında Malatya orta sahadaki Fenerbahçe bloğunu geçmekte zorlandı, oyun Malatya sahasında oynanmaya başladı ama organize bir atak ve pozisyon görmedik.. Duran topta Fenerbahçe kaleyi bir kez zorladı, ikinci duran topta da golü buldu Neustadter’le ve ilk yarıyı Fenerbahçe önde kapadı.. Futbol adına söyleyecek bir şey yok ilk yarıda ama futbolsuzluk adına bir kaç kelam edebiliriz..

 

Sağ taraftan Dirar’ın yaptığı ortalar çok enteresandı mesela. Futbolun Fundemantallaerinden biri de orta yapmak.. Bu seviyedeki oyuncular bomboş vaziyette nasıl yapamazlar ortayı ki; kanat oyuncusu denilen oyuncuların yapamaması daha da tuhaf..

 

İkinci yarıya Malatya önde presle başladı, Fenerbahçe de bu sefer kendi sahasından çıkamayan role büründü.. Sanki kendi sahasından çıkmaya da niyeti yok gibiydi..

 

Malatyaspor’un da orta saha kurgusu Fenerbahçe’ninkine çok benziyor zaten. Orta sahada top taşıyacak, iki çalım atacak oyuncuları yok.. O yüzden de topu ceza sahasına taşımakta zorlandılar.. Boutaib’e de önlem alınmış zaten. Fenerbahçe defansı ceza sahasına gömülmüş vaziyetteyken hava toplarıyla falan geçemezler kolay kolay..

 

Roman’ın sakatlanıp, Neto’nun girmesi de dengeyi değiştirmedi..

Malatyaspor’un çok etkili denilebilir bir atağını da izlemedik, sağdan soldan manasız ortalar vardı, Fenerbahçe defansı vr Volkan kolaylıkla savuşturdu bu akınları .. Fernandao’nun yararlanamadığı, direğe takıldığı bir pozisyon var, maçın kırılma anı olabilecek nitelikteydi.. Fenerbahçe kontra yapabilecek bir takım değil ama nasıl olduysa oldu..

Aykut Kocaman’dan Fernandao-Alper değişikliği geldi 70.dakikada, Aykut Kocaman  son 20 dakikayı santrforsuz bitirmeyi hedefledi belli ki.. Fenerbahçe’li oyuncular da maçı ağırdan almaya başladılar bu hamleden sonra.

 

Uzatma dakikalarında Alper’in ortasına GOLYANO’nun golü geldi  ve Fenerbahçe top oynamadan maç kazandı desek abartmış olmayız.. Denk kuvvetlerin mücadelesinde önne geçen takımın kazanacağı bir maçtı ve öne geçme şansını değerlendiren Fenerbahçe 3 puanı alan taraf oldu.. Galatasaray maçına morallenerek de çıkacaklar.. Gerçi Fenerbahçe, Galatasaray maçına moralli de çıksa, moralsiz de çıksa sonuç hiç değişmiyor.. O sene bu sene olmuyor bir türlü,o da ayrı bir konu..

Mehmet Ekici’nin hiç düşünülmemesi ilginçti benim için..Galatasaray maçına ilk 11 bekliyordum..

At, yaslan, kazan.. Bu taktikle Fenerbahçe nereye kadar şampiyonluk yarışında kalır, şampiyon da olur mu?

İnanası gelmiyor insanın ama bu lig her şeye gebe..

Topun yuvarlak olmasından başka Fenerbahçe lehine hiç bir hipotez üretilemesede, bu iş böyle..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular