https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ALTINORDU VE YEMİN TÖRENİ

Okunması Gerekenler

TUNA OZKAYAİZMİR VE FUTBOL dendiğinde hemen hepimizin aklına oranın üç büyükleri, Göztepe-Altay ve Karşıyaka gelir..

Hatta 35 plaka numaralı şehrin öteki tarafı, yani nam-ı diğer 35.5 Karşıyaka da asıl ününü futboldan değil, bildiğiniz üzere basketboldan yapmıştır..

ALTINORDU 2AMA İzmir’den çıkan, neredeyse ASIRLIK o kadar çok kulüp vardır ki, bugünkü konumuz da onlardan bir tanesi olan 1923 doğumlu ALTINORDU…

Sporun içindeki milyonlarca kişi, kupada FENERBAHÇE ile aynı gruba düşüp maç oynayana dek belki varlığından bile habersizdi.

Bu arada basketbol demişken, ‘ALTINORDU Türkiye Basketbol Liginin ilk şampiyondur’ diye hatırlatmakta fayda görüyoruz!

1966-67 sezonunda hem ligi zirvede bitirmişler hem de 2.15’lik dev, Hüseyin Alp gibi bir sayı kralını çıkartmışlardı.

altinordu 4Neyse dönelim tekrar futbola ve O maçla ‘FENERBAHÇE’ yeni nesle isimlerini duyurdular ama asıl PATLAMAYI, geçen haftaki YEMİN TÖRENİNDE yaptılar.

U-18’den 18 futbolcuyu profosyonel yaparken, bir masa etrafında toplayıp ettirdikleri yemin, TV ve iletişim ağlarında epey yankı uyandırdı.

Temel amacı bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmek olan Altınordu’muzda, profesyonelliğe adım attığım bugün “İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu ..…” diye başlayan yemin sayesinde neredeyse TÜM ÜLKEYE İSİMLERİNİ ezberletmiş oldular.

Halbuki PTT 1.ligde mücadele eden kırmızı şeytanlar lakaplı, kırmızı lacivert renkli kulüp, CUMHURİYETİMİZDEN tam 2 ay sonra kurulmuş ve 80 küsür senelik maziye sahip bir tarihi çınar…

altinordu 3SIRF AMAÇ yeşil sahada başarı olmamalı felsefesi ile yola çıkan ve oyunculara SADECE TOPA NASIL VURULUR degil, ruhsal eğitim, kişilik gelişimiyle ilgili, kaygıyla- stresle baş etme, aidiyet duygusu ve etik-ahlak konusunda ders veren bir akademi..

Altınordu Futbol Kulübü, Futbol Sosyal Girişimi Başkanı olan Seyit Mehmet Özkan önderliğinde, çok donanımlı bir eğitim yuvası şeklinde..

Bugün FENERBAHÇE’yi yenerlerse 1-2 günlüğüne de olsa isimleri yine tv ve gazetelerde gezecek ama 1-2 hafta sonra maalesef hepimizin tekrardan unutacağı bir topluluk..

Umarız ne düşünüyor, hayal ediyorlarsa 100 katını gerçekleştirmek onlara nasip olur..

Bu kulüp bu formatını umarız değiştirmez.  İleride bu yemin törenindeki bıyıkları yeni terleşmiş çocuklardan BÜYÜK FUTBOLCULAR çıkar mı bilinmez ama şeytana uymaz ve aynı istikamette yola devam ederlerse, BÜYÜK İNSANLAR çıkacağı şimdiden kesin gibi !

tuna.ozkaya@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular