https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ALP YALMAN’I KISACA TANIYALIM

Okunması Gerekenler

30 yaş üstü sporseverler onu çok net hatırlayacaktır ama biz onu tanımayan genç nesil için özgeçmişinden kısa bir geçiş yapalım..

1 Ocak 1940 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Alp Yalman, 1959 yılında Robert Koleji’nde bitirdiği orta öğreniminin ardından yüksek öğrenimini İsviçre Lozan Üniversitesi Siyasal ve Sosyal İlimler Bölümü’nde tamamladı.
Ailenin ileri gelen büyükleri tarafından kurulan Tatko’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Yalman, ileri derecede İngilizce, Fransızca ve Almanca olmak üzere 3 dil bilmektedir
İlk olarak 1973 yılında Galatasaray Kulübü yönetim kurullarında görev almaya başlamış, 1990-1996 yılları arasında da kulüp başkanlığı yapmıştır.  Galatasaray onun başkanlığı döneminde 2 lig şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası, 2 de Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanmıştır.
GS LİSESİ MEZUNU OLMAYAN!  ilk başkan olarak tarihe geçmiştir.
1961 yılında zamanın ünlü armatörü Kahraman Sadıkoğlu’nun ablası Varlık Sadıkoğlu ile dünyaevine giren Yalman’ın bu evlilikten Mehmet ve Kerem adında iki de çocuğu var.
Fenerbahçe’de oturuyor. Bir ara politikaya girmeyi düşündü ve 1995 senesinde DYP’den aday oldu ama malum ezeli rekabet, Sarı Lacivertlilerin kalesi olan oturduğu bölgeden aday olması, belki de seçilmesini engelledi.
Beyefendi, polemiklerden uzak mazbut bir hayat ve basında sürekli yer almayan yapısıyla tanınır.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular