https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ALKIŞLAR OĞUZHAN’A…

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENMaçın ilk yarısında ne oynandı diye düşünüyorum bulamıyorum.. Kırmızıların Beyazlara, Beyazların Krmızılara pas verdiği koskoca bir 45 dakika seyrettik! Takımların kendi çabaları ile gol atılamayacağına o kadar inanmıştık ki bu pas hatalarını ceza alanları içinde yapsalar diye bekler olduk bu devrede..Beşiktaş’ta biraz Atiba Gençlerbirliğinde ise biraz Mervan kendileri için bu maçın ligin ikinci yarısını başlatan maç olduğunu akıllarına getiriyorlardı.

bjk gencler demba ba golİkinci yarı ise olay çok farklı boyutlara gitti.. 50’inci dakikadan itibaren ortasahanın bomboş geçildiği sanki bir kupa finalinde 118’inci dakika oynanırcasına her iki takım oyuncularının ceza alanlarına kolayca indiği bir maç oldu. Bence her iki Teknik Direktör de bu maçı bir daha izlediğinde bu maçı hazırlık maçı olarak kabul edeceklerdir. Hele Beşiktaşın ikinci golünden sonra deplasmanlı Amatör lig tadına dönen karşılaşmada, Karakartallar beklediklerinin aksine çok kolay bir üç puan aldılar.

Gelelim maçın kahramanına.. Eğer Oğuzhan bu kadar ağır bu kadar güçsüz bu kadar bitik olmasaydı 63. Dakikadan sonra bizim bu şahane Kerim’i seyredemeyecegimiz gibi Beşiktaş da maçı kazanamayacaktı. Altyapısını Hollanda’da almış daha sonra Arsenal gibi dünyanın ilk 8 kulübunden birinin takım kadrosunda yer bulmuş bir gencin 2 senede bu kadar geri gitmesi akıllara sığmaz bir durumdur! Biraz hafızamızı zorlarsak Samet Ayababa’nın onun doğru yaşamadığı ile ilgili serzenişini ve olaya Oğuzhan’nın ailesinin saçma sapan dahil oluşunu hatırlarız. Genç kardeşimiz eğer bu kafada giderse önümüzdeki sene kendini tekrar bulma adına, Abdullah Avcı’nın takımında kiralık olarak bulur.

bjk gencler bilicSon olarak Beşiktaş’da sırasıyla, Atiba’ya, Serdar’a, Töre’ye, Olcay’a, Necip’e ve Ba’ya sınıfı geçer notunu verip bu temponun yetmeyeceğini de ekleyelim.

Genel olarak ligin bu haftası hazırlık kampının bir devamı gibi oldu 3 büyükler için. Hepsi elini kolunu sallayarak maç kazandılar. Ama  devre arası kampında yapılan çalışmaların etkisi bir kaç hafta içersinde etkisini göstereceğini düşünür isek büyük takımlar ile diğerlerinin arasındaki fark kapanacak ve önümüzdeki haftadan itibaren kayıplar başlayabilecektir.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular