https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ALEMİN KRALI AMA GELİYOR MU ŞÜPHELİ !!

Okunması Gerekenler

brunoBoşanmaların sebebi evliliktir, boğulmaların sebebi de denize girmektir o zaman.. Tökezleyip düşmeninse sebebi yürümek.. Aynı mantıkla ölmenin sebebi de yaşamaktır anasını satayım..Tabii varsa böyle bir mantık! Hatta memleket olarak son 3 aydır yaşadığımız darbe sorununun da yegane sebebi fethullah gülendir, O’nu başımıza kimin bela ettiğinin, onu besleyen malum ülkenin hiçbir önemi yok.

aziz 5Fenerbahçe’nin başına gelen herşeyin sorumlusu da Aziz Yıldırım’dır aynı kafayla.  Tabii ki öyle bir şey yok, Fenerbahçe’nin bu duruma düşmesinin “kulüp yörüngesi dışında da” pek çok nedeni var ama koca kulübü tek başına yöneten, yönetim kurulunu, taraftarı ipine takmayan bir adam varsa ortada, tabii ki bu diyeti ödeyecek tek kişi de O’dur.

Peki Aziz Yıldırım bir bedel öder mi ? Bence ödemez. Ödemek istemez çünkü. O bir bedel ödemeyi kendi kabul etmezse, kimse O’na bir bedel ödetemez de ondan. Ne yaptıysam Fener için yaptım, kaç ay içeride yattım diyip çıkacaktır işin içinden ve tekrar seçime gidip kazanacaktır. “Alemin kralı geliyor, geliyoo, geliyooo” tezahüratları camiada yankılanıyor pazar gününden bu yana.. Alemin kralı kısmına katılıyorum ama geliyor kısmından şüphem var açıkçası.. Ali Koç gönüllerin başkan adayı. Ali Koç kalibresindeki birinin Fenerbahçe kulübü başkanı olması benim için ancak bir teselli ikramiyesi olur, ben O’nu başbakan olarak görmek isterim bu ülkede. Her ne kadar burjuva diyebileceğimiz bir aileden geliyor olsa da, o hep halktan biri.

aziz-ali-10AMK diyorlar ya, aha ondan. Açık, Mert ve korkusuz. Aynı zamanda edepli ve kibar. Boşuna bir tarafınızı yormayın, ben ne dersem o olur demeyecek kadar naif, kızdırmayın kafamı, ömür boyu bir yere gitmem haaa demeyecek kadar da demokrat. Kurumsal yapıya ise sonuna kadar inanan bir isim, vizyonu da yüksek, kavgacı değil, uzlaşmacı, üslubu da yumuşak ayrıca.  Ali Koç bu bayrağı devralıp en yukarılara taşıyacak camiadaki tek isim açıkçası. Başkan olduğu takdirde kulüp altın yıllarını yaşayacaktır, futbol şubesi profesyonel ellere teslim edilecektir. Bunlar çok güzel şeyler, bunlardan daha çok bahsederiz ama şimdi değil, hele bi başkan olsun. Başkanlık yolu bir açılsın hele..

Her ne kadar Aziz Yıldırım tarafından halef olarak ismi zikredilmiș olsa da, her ne kadar bu saatten sonra seni ben halef gösterdim, hadi Koç’um, yürü, ben artık yokum denmesi gerekse de, ben bunu diyebilecek bir adam görmüyorum ve taraftarı sükunete davet ediyorum.  Hemen bayram yapmayalım, Ali Koç aday olursa O’nun karşısında;” Atatürk, Laik Cumhuriyet, bana oy vermezseniz kulüp bunların eline kalır” söylemi de havada kalacak çünkü Koç’un da duruşu belli ama hem Aziz Yıldırım bir yere gitmez, kongrede aday olur, hem de ne olursa olsun kazanır çünkü delegelerin % 70’i FB değil O’nun yani Aziz Yıldırımın delegeleri..  İnşallah yanılan ben olurum.

ali-kocBir de sevgili başkan müritlerince Ali Koç aleyhine pompalar başlayacaktır ki, “daha seçime 2 sene varken, ne gerek var kulübü karıştırmaya, besle kargayı oysun gözünü, sen de mi Brütüs” hatta kısa süre içinde en büyük fetocu ya da Atatürk düşmanı diye, baktılar olmadı hükümet yalakası haberleri çıkarsa şaşmayın. Mesela dün listesine Bilal Erdoğanı alacak tweet’leri malum kişilerce 2-3 yerde “şakayla karışık” zikredildi bile..

fetö diye bir bela var memlekette, temizle temizle bitmiyor. Bitmez. Belki de bitirilmesi istenmez çünkü ondan beslenenler var memlekette, aynı Fenerbahce’de de oldugu gibi..

Aziz Yıldırım giderse kulübün tepesine cemaat çökecek zanneden muritleri var başkanın. Şu an onların da sesi çıkmıyor, tehdit ortadan kalktığından beri.. Şu beladan bir kurtulursak, “teşbihte hata olmaz” kulübümüzdekinden de kurtulacakmıșız gibi bir his var içimde.. Çok mu romantiğim?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular